Nasz patronat. UODO organizuje w Zamościu, 28 lutego br., spotkanie z dyrektorami szkół i nauczycielami z cyklu „#RODO w edukacji”

Spotkanie z cyklu „#RODO w edukacji”, które odbędzie się 28 lutego w Zamościu jest okazją do bliższego poznania programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Właśnie trwa X edycja programu, w której uczestniczą już 343 szkoły i placówki oświatowe z całego kraju, w tym osiem z województwa lubelskiego. Głos Nauczycielski jest jednym za patronów medialnych tej inicjatywy.

W organizację spotkania włączyli się Urząd Miasta w Zamościu, Kuratorium Oświaty z Lublina oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Zamościa.

Wydarzenie służy również omówieniu w gronie ekspertów kluczowych kwestii związanych z ochroną danych osobowych w szkołach.

Ważnym elementem realizacji każdej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” są inicjatywy edukacyjne przygotowane przez szkoły, które poprzez udział w programie promują ideę ochrony prywatności wśród uczniów i nauczycieli. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać bliżej inicjatywy zrealizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Zamościa, który od lat aktywnie uczestniczy w programie edukacyjnym UODO.

W programie wydarzenia przewidziano następujące wystąpienia:

>> Ochrona danych osobowych w szkole – przetwarzanie danych szczególnie chronionych – Paulina Dawidczyk, zastępca dyrektora Departamentu Skarg UODO;

>> Rola i zadania organu nadzorczego w zakresie edukacji dzieci. Program Edukacyjny „Twoje dane – Twoja sprawa” – Marta Mikołajczyk, Departament Współpracy Międzynarodowej i Edukacji UODO;

>> Jak uczyć osoby z niepełnosprawnością intelektualną ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w internecie? Gra na korytarzu szkolnym pt. „Nie daj się złapać w sieci” – Barbara Grądkowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu

>> Bezpieczni 2.0 – vlogujemy! – Kamil Leńczuk, nauczyciel wychowawca, opiekun Szkolnego Koła Ochrony Danych Osobowych w SOSW w Zamościu.

Spotkanie w Zamościu jest otwarte dla mediów. Dodatkowe informacje o programie UODO pod linkiem https://uodo.gov.pl/tdts.

(GN)

UODO. W programie „Twoje dane – Twoja sprawa” uczestniczy obecnie 327 szkół i dziewięć ośrodków doskonalenia nauczycieli