UODO. W programie „Twoje dane – Twoja sprawa” uczestniczy obecnie 327 szkół i dziewięć ośrodków doskonalenia nauczycieli

Trwa jubileuszowa X edycja programu edukacyjnego Urzędu Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa”, w którym obecnie uczestniczy 327 szkół i dziewięć ośrodków doskonalenia nauczycieli. Dołączają do nich kolejne placówki.

UODO uruchomił specjalny system komunikacji ze szkolnymi koordynatorami programu. Dostęp do niego jest możliwy po zalogowaniu na stronie internetowej: https://tdts.uodo.gov.pl/login

Za pomocą „Formularza inicjatyw” koordynatorzy mogą na bieżąco dodawać informacje na temat działań, które są realizowane w placówce w ramach programu.

– Informacje przekazane przez uczestników programu są dla nas niezwykle ważne. Co roku wykaz wszystkich działań w różnych częściach Polski jest udostępniany na stronie internetowej Urzędu pod adresem https://www.uodo.gov.pl/tdts. W ubiegłej edycji programu szkoły i ośrodki podjęły ponad 1000 inicjatyw edukacyjnych w postaci lekcji i zajęć pozalekcyjnych oraz wydarzeń tematycznych, aby idea ochrony danych osobowych była powszechna w całym kraju – podkreśliła Urszula Góral, dyrektor Zespołu Współpracy Międzynarodowej i Edukacji w UODO.

Od grudnia 2019 roku w systemie TDTS została udostępniona opcja dodawania dokumentacji z wydarzeń (np. zdjęć, linków do nagrań, prezentacji, scenariuszy, ulotek itp.). Ponadto koordynatorzy będą mogli za pośrednictwem systemu pobierać zaświadczenia o udziale w programie.

– Po raz pierwszy będziemy udostępniać Państwu informacje i materiały również za pośrednictwem „Tablicy informacyjnej”, aby usprawnić komunikację z uczestnikami projektu, którzy dopisują się w ciągu całego roku szkolnego. W systemie TDTS mogą pobrać prezentacje i nagrania ze szkolenia dla koordynatorów programu, które zawierają cenne wskazówki, jak realizować program – zapowiedziała Urszula Góral. Tablica będzie systematycznie aktualizowana.

Patronem medialnym X edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” jest Głos Nauczycielski

Więcej informacji o programie tutaj.

(GN)

Fot: UODO