Nasza Klasa przechodzi do historii. We wtorek 27 lipca serwis zniknie z sieci

Znika jeden z pierwszych polskich portali społecznościowych. Koncern Ringier Axel Springer Polska – obecny właściciel Naszej Klasy – ogłosił, że 27 lipca portal zostanie wyłączony. To ważny dzień nie tylko dla polskiego Internetu, ale dla całego środowiska oświatowego.

To od niej wielu Polaków zaczęło swoją przygodę z portalami społecznościowymi, na dodatek Nasza Klasa integrowała środowisko oświatowe. Po 15 latach historia serwisu dobiegnie końca. Od dłuższego czasu nowi użytkownicy nie mieli już możliwości założenia konta na nk.pl. Jak zapewnia RASP, użytkownicy serwisu nie muszą się obawiać o swoje dane osobowe. Po wyłączeniu portalu zostaną one trwale usunięte.

Nasza Klasa powstała w 2006 roku. Początkowo cel portalu był prosty – umożliwić użytkownikom odnalezienie i nawiązanie kontaktu ze znajomymi z czasów szkolnych. Serwis niemal z dnia na dzień zyskał gigantyczną popularność, z czasem poszerzając swoją funkcjonalność i przeobrażając się w bardziej tradycyjny portal społecznościowy. U szczytu swojej popularności mógł się on pochwalić nawet 14 milionami aktywnych użytkowników.

Popularność Naszej Klasy nie trwała jednak wiecznie. Z czasem portal musiał ustąpić gigantowi, czyli Facebookowi, a dalsze spadki liczby odwiedzin skłoniły aktualnego właściciela NK.pl, wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, do zamknięcia portalu.

(JK, GN)

Fot: nk.pl

Facebook zapowiada walkę z dezinformacją na temat szczepionek przeciw Covid-19

Wikipedia obchodzi 20 urodziny. Przez ten czas ta internetowa encyklopedia opublikowała prawie półtora miliona haseł