Nauczyciele komentują wyniki ankiety po roku pracy ministra Piontkowskiego. „Na szefa MEN nie ma odpowiedniej skali ocen”

„Za dobre oceny – nie było w ankiecie >>nieklasyfikowany<<”- to tylko jeden z komentarzy pod informacją o wynikach naszej ankiety, w której nauczyciele oceniali Dariusza Piontkowskiego po roku sprawowania przez niego funkcji ministra edukacji narodowej. Ale były też oceny celujące i bardzo dobre. Oto jakie uzasadnienia swoich klasyfikacji nauczyciele zamieszczali na Facebooku.

Przypomnijmy, że 4 czerwca 2019 roku prezydent Andrzej Duda powołał Dariusza Piontkowskiego na szefa MEN. Na stronie internetowej resortu rocznica przeszła bez echa, a w mediach społecznościowych ministerstwa zamieszczono tylko krótki filmik, który do niej nawiązywał. Dlatego poprosiliśmy o opinie na temat pracy szefa MEN pracowników oświaty.

„Nauczycielu, na jaką ocenę zasłużył Dariusz Piontkowski po roku sprawowania funkcji ministra edukacji narodowej?” – zapytaliśmy w naszej ankiecie nauczycieli odwiedzających stronę internetową www.glos.pl.

Najwięcej głosujących, bo aż 64 proc. wystawiło szefowi MEN ocenę niedostateczną, a co piąty – dopuszczającą. Były jednak także oceny bardzo dobre i celujące. Uzasadnienia dla ocen pracy ministra nauczyciele zamieszczali w komentarzach na Facebooku Głosu Nauczycielskiego i ZNP. Oto niektóre z nich:

>> „Pana ministra interesuje tylko to, czy prezes zadowolony”

>> „Dużo różnych rzeczy się >>nadziało<<  w polityce w ogóle… I różnie odczucia to we mnie rodziło, ale nigdy nie poczułam się aż tak obrażona, jak zrobił to ten Pan mówiąc, że wreszcie może popracuję! Bo ja nic nie robiłam!? Tak?! Ja? Cokolwiek by teraz powiedział ładnego i poprawnego… Koniec. Dla mnie ten Pan ma pozamiatane!”

>>”Nie ma skali oceniania minus więc niedostateczny”

>> „Nie wzbudza we mnie żadnych emocji: ani pozytywnych ani negatywnych. To chyba dobrze. W porównaniu z Zalewska wypadą wręcz rewelacyjnie”

>> „Ci, którzy wystawili dopuszczającą, wzięli sobie do serca słowa Rzecznika Praw Dziecka”

>> Szkoda, że już nie ma oceny: mierny. Wówczas idealnie pasowało by do niego porzekadło: Mierny, bierny, ale wierny”

>> „A ja jako mama 8 – klasisty wystawiam temu panu -100”

>>” Tak się przejął oceną swoich kompetencji jak poprzedniczka krytyką reformy”

Więcej komentarzy można znaleźć poniżej:

Nauczycielu, na jaką ocenę zasłużył Dariusz Piontkowski po roku sprawowania funkcji ministra edukacji narodowej? –…

Opublikowany przez Głos Nauczycielski Wtorek, 16 czerwca 2020

Ankieta Głosu. Nauczyciele wystawili ocenę ministrowi edukacji. Najwięcej głosujących, bo aż 64 proc. wystawiło szefowi MEN ocenę niedostateczną, a co piąty – dopuszczającą.

Opublikowany przez ZNP Wtorek, 16 czerwca 2020

(JK, GN)

Rok temu Dariusz Piontkowski został powołany na szefa MEN. Resort „dyskretnie” odnotował ten fakt