„Nauczyciele powinni kierować się patriotyzmem i etyką”. Szef MEN edukuje w Telewizji Trwam i Radiu Maryja

„Zniknie ten potwór gender to dzieci będą się lepiej uczyć, w klasach nigdy nie zabraknie kredy a nauczyciele nie będą przymierać głodem” – ironizuje jeden z internautów po wywiadzie ministra Dariusza Piontkowskiego w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. „Największa bolączką szkoły są ostatnio ministrowie edukacji” – dodał ktoś inny.

Szef MEN Dariusz Piontkowski gościł w środę wieczorem w Telewizji Trwam i Radiu Maryja gdzie opowiadał o problemach nauczycieli i szkół. Nacisk położył na zagrożenie szkół ideologią gender. – Obecnie istnieją narzędzia, aby powstrzymać wprowadzanie do szkół organizacji i zajęć promujących ideologię gender – oświadczył w środę minister edukacji Dariusz Piontkowski.

– Tu wszystkich obywateli naszego kraju ciągle obowiązuje polskie prawo i polska konstytucja, która wyraźnie mówi, że jedynie związek kobiety i mężczyzny może być nazywany małżeństwem. To się nie zmienia. Nie można innych poglądów propagować w szkole. Nie można również wprowadzać instytucji czy organizacji, które chciałyby prowadzić zajęcia próbujące wprowadzać ideologię gender – stwierdził szef MEN.

Ostrzegł, że dyrektor, który będzie chciał na siłę wprowadzać „tego typu programy czy organizacje”, narażony jest na odpowiedzialność prawną. – Kurator w ramach nadzoru prawnego nad tym, co dzieje się w szkole, może najpierw zażądać od dyrektora niedopuszczenia do organizacji tego typu zajęć. Jeżeli dyrektor nie będzie temu posłuszny, to może w konsekwencji doprowadzić – poprzez samorząd, a jeśli on nie będzie podejmował decyzji, to także samodzielnie (przez kuratora – red.) – do zwolnienia takiego dyrektora – mówił.

Zapowiedział, że „jeżeli będzie trzeba, to wprowadzimy dodatkowe zapisy, które uchronią polskie dzieci przed ideologią, która ma całkowicie zburzyć dotychczasowy świat”.

Szef MEN tłumaczył też jakimi wartościami w swojej pracy powinni kierować się nauczyciele – W podstawach programowych kształcenia ogólnego i poszczególnych przedmiotów wyraźnie wskazujemy wartości, którymi powinni kierować się nauczyciele nauczający dzieci i młodzież. Wśród tych wartości jest patriotyzm; odwołujemy się także do etyki oraz etyki chrześcijańskiej – powiedział

„Trwa reforma kojarzona głównie z panią Anną Zalewską” – podkreślił. Komentarze po wywiadzie szefa MEN można znaleźć za stronie facebookowej ZNP:

Czym zajmuje się MEN? – Obecnie istnieją narzędzia, aby powstrzymać wprowadzanie do szkół organizacji i zajęć…

Opublikowany przez ZNP Środa, 18 grudnia 2019

(JK, GN)

Źródło: Telewizja Trwam