Nauczycielu możliwości się nie kończą! Jest Newline Engage!

Pierwsze spotkanie z monitorem interaktywnym to zawsze stres. Szybko mija jeśli mamy do czynienia z urządzeniem, które jest łatwe w obsłudze. Jeśli dodatkowo dostarcza narzędzi do stworzenia ciekawych, angażujących zajęć – to staje się narzędziem doskonałym.

Monitory interaktywne Newline oferują ekosystem złożony z wielu przydatnych narzędzi. Wśród nich jest m. in. WHITEBOARD czyli tablica, która nigdy się nie kończy z ogromnym zestawem narzędzi. CAST i BROADCAST do udostępniania treści czy LAUNCH CONTROL dający dostęp do własnego konta Office 365 za pomocą jednego kliknięcia. Należy do nich również Newline Engage z bogatą galerią narzędzi tematycznych ułatwiających pracę nauczycieli.

Oprogramowanie Engage jest dostępne w dwóch wersjach – stacjonarnej tzw. desktopowej i chmurowej.

Newline Engage Desktop

Po rejestracji monitora interaktywnego na stronie internetowej można pobrać stacjonarną wersję Newline Engage. Pozwala ona na tworzenie interaktywnych materiałów w różnych formatach (obrazy, wideo, PDF, PPT, tekst, kształty itd.). Zawiera 130 inspirujących narzędzi tematycznych, którymi szczególnie zainteresowani będą nauczyciele. Mogą też oni korzystać z materiałów przygotowanych wcześniej w innych programach – w formatach takich jak IWB, SMART Notebook czy Promethean Flipchart.

Zeskanowanie kodu QR pozwala na natychmiastowe zalogowanie się do konta Google Drive I uzyskanie dostępu do wszystkich materiałów tam zgromadzonych.

Newline Engage Cloud

Oprogramowanie w wersji chmurowej pozwala na nieskrępowana pracę i nieograniczoną dostępność. Niezależnie od urządzenia. Newline Engage Cloud działa na wszystkich monitorach Newline, ale także na tabletach, komputerach i smartfonach. Aplikacja płynnie integruje się z ekosystemami Google i Microsoft, a co za tym idzie pozwala na współpracę i komunikację. Zawiera przy tym setki cyfrowych pomocy do tworzenia zajęć zarówno z matematyki, chemii czy fizyki, ale także z przedmiotów humanistycznych. Konfigurowalne widżety pomagają tworzyć ciekawe i atrakcyjne zajęcia ściśle dostosowane do omawianych zagadnień. Dzięki dostępności w chmurze uczeń może w nich uczestniczyć zarówno w szkole, jak i w domu.

Newline Engage pozwala nie tylko pracować z uczniami w trybie zdalnym i hybrydowym, ale tez wspiera zajęcia o charakterze projektowym. Przygotowane przez nauczyciela materiały każdy z uczniów może dostać na swoje urządzenie np. laptopa

Uczniowie mogą pracować indywidualnie na swoich „tablicach”, a nauczyciele mogą przeglądać wszystkie efekty w czasie rzeczywistym.

Nauczyciele mogą przygotować plansze zajęć z wyprzedzeniem lub komponować je na żywo w trakcie zajęć. Uczniowie mogą pracować na swoich tablicach podczas zajęć lub nawet asynchronicznie po zajęciach. Nauczyciele zawsze mają kontrolę nad ich pracą. Newline Engage daje możliwość uczenia się we własnym tempie i informowania nauczyciela o problemach czy późniejszym zakończeniu pracy.

Szerokie możliwości Newline Engage obejmują również czytanie na głos dokumentu PDF umieszczonego na „tablicy”. Można kontrolować szybkość czytania, a także przetłumaczyć tekst na setki języków.

Kolejna przydatna funkcja to rozpoznawanie pisma ręcznego. Uczniowie mogą ćwiczyć tę umiejętność korzystając z siatki z liniami.

 

Piotr Morko

Iwona Pietrzak-Płachta, Nauczyciel Roku 2022

Nauczyciele znacznie częściej niż przedstawiciele innych zawodów mierzą się z wyzwaniem wystąpień publicznych i utrzymania uwagi słuchaczy. W naszym przypadku uczniów.

Wspaniale, gdy nasza publiczność jest życzliwa i wyrozumiała, ale wiemy też, że jest bardzo wymagająca, dowcipna i wyczulona na potknięcia. Czasami prowokacyjna.

W tym ciągłym napięciu i pracy z nieprzewidywalnym czynnikiem ludzkim, marzeniem są urządzenia, które obsługuje się łatwo, przyjemnie i bezstresowo. Jak tablety czy smartfony.

Dziś każdy nauczyciel, nawet zakochany w papierze humanista, musi być też grafikiem i informatykiem w jednym.

Niepokojące?

Musimy mierzyć się z nowymi technologiami, bo do szkół trafiają dzieci, które potrafiły obsługiwać tablety jeszcze zanim zaczęły mówić. Tym bardziej korzystajmy i doceniajmy narzędzia, które dostarczają gotowe rozwiązania takie jak Newline Engage. Przyjmujmy z otwartością materiały, które pomagają interaktywnie uatrakcyjnić lekcje. Takie właśnie trafiają do uczniów i pomagają ich nauczyć. Dają szansę mówienia ich językiem. Stańmy się dla nich partnerami technologicznymi.

Nie zapominajmy jednak o korzeniach.

Pokazujmy im piękno literatury. Rozkochajmy w historiach mieszkających między okładkami.

Balans to podstawa.

Technologia zmienia świat na wygodniejszy.

Czytanie zmienia świat na lepszy.

 

————————————————————–

Tekst jest już szóstą publikacją z cyklu „wSPAniałe narzędzia dla nauczycieli” – projektu  przygotowanego wspólnie z marką Newline dotyczącego możliwości oraz praktycznych zastosowań w edukacji monitorów dotykowych. Teksty ukazywały na łamach Głosu Nauczycielskiego oraz na naszej stronie internetowej pod adresem https://glos.pl/wspaniale-narzedzia. Zapraszamy do lektury!