Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji – to strony, które według MEN mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.
„W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego” – czytamy w komunikacie MEN. Resort rekomenduje nauczycielom wykorzystanie w tym celu:
>> dziennika elektronicznego,
>> strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
>> mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.
„Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać” – wskazuje MEN. Rekomendacje resortu znajdują się tutaj.
Rekomendacje Ministerstwa Cyfryzacji
Swoje rekomendacje dla nauczycieli przedstawiło też Ministerstwo Cyfryzacji. „Polecamy również śledzenie informacji udostępnianych przez organizacje zrzeszające nauczycieli, gdzie publikowane są rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych. Jedną z takich grup są Superbelfrzy. Na tej stronie znajdziemy np. przydatny wykaz platform edukacyjnych, które mogą pomóc w prowadzeniu kreatywnych zajęć zdalnych (wykaz przygotowała Zyta Czechowska)” – czytamy na stronie MC.
Więcej można znaleźć tutaj.
(JK, GN)
Fot: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja