Nie żyje Adam Olma, nauczyciel i członek ZNP z Chorzowa. Przegrał walkę z COVID-19

To dla nas bardzo smutna wiadomość i ogromna strata. Adam prowadził szkolenia dla nauczycieli, dzielił się swoją wszechstronną wiedzą. Był człowiekiem niezwykle życzliwym i bezinteresownym – mówi w rozmowie z Głosem Ewa Niedbała, prezes Oddziału ZNP w Chorzowie. W wieku 54 lat zmarł Adam Olma, polonista z Chorzowa. Przez ostatnie dni nauczyciel przebywał w szpitalu tymczasowym MCK w Katowicach, gdzie trafił z powodu zakażenia koronawirusem.

Adam Olma uczył języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie. Przez wiele lat był także członkiem chorzowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

O śmierci nauczyciela poinformowała 28 marca za pomocą mediów społecznościowych jego córka Karolina. „Wczoraj ok 15.00 świat dla mnie, mojej siostry Oli i mojej mamy Kasi się skończył. Mój Tata – Adam Olma zmarł na COVID w szpitalu tymczasowym w centrum kongresowym. Był naszą opoką, miłością, centrum naszego świata. A dla mnie i dla Oli najlepszym nauczycielem. Nauczył nas słuchać i milczeć, był naszą encyklopedią wiedzy o kinie, literaturze i sztuce. Był wszystkim. Był niezwykłym człowiekiem – pełnym dobra, empatii i troski dla wszystkich, którzy tego potrzebowali” – napisała. 

Tragiczną wiadomość potwierdziła też szkoła, w której zatrudniony był polonista. „Kochany Adamie! Odszedłeś od nas wszystkich, pozostawiając niewysłowiony niewyobrażalny żal w naszych sercach. Byłeś niezastąpiony. Zawsze dla nas. Zawsze dla wszystkich. Pozostała tylko pustka, której nie damy rady wypełnić. Wszyscy będziemy Cię nosić w sercu. Spoczywaj w spokoju” – czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie.

„Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci, 27 marca 2021 roku, naszego Kolegi Adama Olmy – długoletniego członka Oddziału ZNP w Chorzowie, szkoleniowca OUPiS w Chorzowie, nauczyciela z pasją w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie. Bliskim zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia” – napisano w nekrologu zamieszczonym na Facebooku Odziału ZNP w Chorzowie. 

(JK, GN)

Fot: SP nr. 2 w Chorzowie/Facebook

Warszawa: Walkę z COVID-19 przegrały wicedyrektorka szkoły na Woli i 32-letnia nauczycielka ze szkoły na Jelonkach