Warszawa: Walkę z COVID-19 przegrały wicedyrektorka szkoły na Woli i 32-letnia nauczycielka ze szkoły na Jelonkach

Nie żyje wicedyrektorka szkoły przy ulicy Elekcyjnej w Warszawie – podała „Gazeta Wyborcza”. Od kilku tygodni chorowała na COVID-19. Z powodu koronawirusa przez dłuższy czas podstawówka na warszawskiej woli była zamknięta. Portal tustolica.pl poinformował z kolei, że w Szkole Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy w wyniku COVID-19 zmarła 32-letnia nauczycielka klasy drugiej.

Informacja o śmierci wicedyrektor szkoły na Woli została przekazana rodzicom uczniów w czwartek przez Librusa. Gabriela Bobrzak miała 58 lat. Stanowisko przy Elekcyjnej piastowała od grudnia 2011 r. Ciężko przechodziła zakażenie COVID-19. Ok. trzech tygodni temu została hospitalizowana.

W podstawówce na Woli od 18 stycznia, czyli od pierwszego dnia po feriach, do 15 lutego na kwarantannę trafiło łącznie 26 nauczycieli, ponadto 9 pracowników przebywało w izolacji oraz wystawiono 34 zwolnienia lekarskie. Dyrektorka i wicedyrektorka placówki przebywały w szpitalu z poważnymi objawami COVID-19.

Sanepid nie podjął jednak decyzji o zamknięciu placówki, co umożliwiłoby rozpoczęcie nauczania zdalnego. Do sprawy włączyły się władze dzielnicy i możliwymi sobie, nieepidemiologicznymi przepisami zamknęły szkołę z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa dla uczniów i nauczycieli.

Portal tustolica.pl poinformował z kolei, że w Szkole Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy w wyniku COVID-19 zmarła 32-letnia nauczycielka klasy drugiej. Sanepid wydał ustną decyzję o zawieszeniu zajęć dla wszystkich klas 1-3 do 12 marca br. 

(JK, GN)

Koronawirus zamyka kolejne szkoły. W Poznaniu placówkę zamknięto, bo nauczyciele źle się poczuli po szczepieniu