Nie żyje dwoje nauczycieli zakażonych koronawirusem. Szkoły w Zawierciu i w Osieku nad Wisłą w żałobie

Nie żyje Kamil Pietrzyk 31-letni nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu, który był zakażony koronawirusem. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Tychach.  Kolejną ofiarą COVID-19 jest Beata Ćwik-Rumińska, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila” – napisała w specjalnym komunikacie szkoła w Zawierciu.  Stan 31-letniego nauczyciela był ciężki. Gdy został przetransportowany do szpitala w Tychach, był podłączony do respiratora.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu Niedziela, 11 października 2020

 

Jak przypomniał „Dziennik Zachodni”, „Kamil Pietrzyk przez wiele lat współpracował z Bogdanem Dworakiem, ikoną zawierciańskiej sztuki. Sam również był poetą. W 2015 roku miał miejsce jego pierwszy debiut – Labirynt Kretyński. Kilka miesięcy temu, wydana została książka 'Formuła Eden’, w której znalazły się jego wiersze”.

Nie żyje też  Beata Ćwik-Rumińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą, która zmagała się z koronawirusem. Zmarł też sołtys jednej z miejscowości w tej samej gminie – Obrowo.

Żadne słowa nie wyrażą smutku 🖤🖤🖤

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Osieku nad Wisłą Niedziela, 11 października 2020

 

Poruszający wpis o śmierci dwóch mieszkańców opublikował na swoim profilu oraz oficjalnej stronie magistratu wójt gminy Obrowo: „Śmierć Beaty i Zenona pokazuje, że koronawirus zabija. Niech ich walka z chorobą przypomina nam, że musimy dbać o siebie, że nie wolno lekceważyć zagrożenia. Prosimy, dbajcie o siebie!”

Beato, Zenku, żegnajcie!Dziś, po zmaganiach z COVID-19, odeszli od nas Beata Ćwik-Rumińska, pedagog ze Szkoły…

Opublikowany przez Mirosława Kłosińska Andrzej Wieczyński Niedziela, 11 października 2020

 

(JK, GN)

Koronawirus. Premier miał ogłosić nową strategię dla szkół, ale żadnej strategii nie ma

Koronawirus w oświacie. Ponad 1000 szkół pracuje zdalnie lub hybrydowo!