Niedzielski: Jest porozumienie z ratownikami. „Białe Miasteczko”: Protest trwa

Podpisaliśmy trójstronne porozumienie – z przedstawicielami ratowników medycznych i pracodawców – powiedział Adam Niedzielski na konferencji w Ministerstwie Zdrowia. “Porozumienie zostało podpisane z jednym związkiem ratowników medycznych. Natomiast większość środowiska nie identyfikuje się z tym podpisem” – komentują jednak medycy zrzeszeni w Ogólnopolskim Komitecie Protestacyjno-Strajkowym Ochrony Zdrowia. Twierdzą, że “Białe Miasteczko” będzie działać dalej.

“Nie uznajemy protestu za zakończony” – podkreślają przedstawiciele strajkujących. Jak podkreślili, porozumienie zostało zawarte z jednym związkiem ratowników.

“Nie zgadzamy się na to, co ustalono z Ministerstwem Zdrowia “- ogłosili przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia. Podkreślili, że Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych reprezentuje tylko część tego środowiska, a zdecydowana większość ratowników nie zgadza się na taki kompromis.

“Porozumienie z Ministerstwem Zdrowia podpisano mimo zdecydowanego sprzeciwu niezrzeszonych ratowników medycznych, którzy byli obecni na spotkaniu (…) Wszelkie działania protestacyjne będą kontynuowane” – dodali.

(JK, GN)

Fot: Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia

“Popieramy protest pracowników ochrony zdrowia”. ZNP w “Białym Miasteczku 2.0” (zdjęcia)