“Popieramy protest pracowników ochrony zdrowia”. ZNP w “Białym Miasteczku 2.0” (zdjęcia)

„Popieramy protest pracowników ochrony zdrowia” – podkreśla Związek Nauczycielstwa Polskiego. Przedstawicielki i przedstawiciele Związku z prezesem Sławomirem Broniarzem na czele odwiedzili w piątek protestujących lekarzy, pielęgniarki i pracowników ochrony zdrowia w „Białym Miasteczku 2.0”, które tydzień temu rozbiło się pod kancelarią premiera.

Nauczycielki i nauczyciele pamiętają wsparcie pracowników ochrony zdrowia dla wielkiego strajku w oświacie z kwietnia 2019 roku. Teraz środowisko oświatowe wspiera protest lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

– Niedofinansowanie ochrony zdrowia i edukacji jest bardzo duże, w obu branżach mamy też ogromne problemy kadrowe – mówił prezes ZNP na spotkaniu z protestującymi. – A przecież i zdrowie, i edukacja dotyczą nas wszystkich i to powinny być najważniejsze dziedziny życia społecznego – podkreślił.

– Dziękujemy za to wsparcie – mówiła Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP. – Wasza sytuacja jest mi bliska, bo moja synowa również jest nauczycielką w technikum i wiem, co się w szkołach dzieje. Chcemy żeby nasze dzieci korzystały z dobrej publicznej oświaty.

Przypomnijmy, że już ponad tydzień pod kancelarią premiera protestują lekarze, pielęgniarki, ratownicy i inne zawody medyczne. Forma protestu wprost nawiązuje do “białego miasteczka” pielęgniarek z lata 2007 roku. Protestujący domagają się godnych warunków pracy i płacy. Listy ze swoimi postulatami wysłali do premiera i prezesa PiS. Z ministrem zdrowia nie chcą nawet rozmawiać. Zapowiadają, że będą protestować do skutku.

Poniżej kilka zdjęć z odwiedzin ZNP w “Białym Miasteczku 2.0”

Więcej zdjęć na Facebooku ZNP tutaj.

(JK, GN)

Protestują pracownicy sądów i medycy. Powstało “Białe Miasteczko 2.0”