Niedzielski: Obowiązek szczepień dla niektórych grup m.in. nauczycieli nie będzie wprowadzany z dnia na dzień

Uważam, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, ale pewne grupy powinny podlegać obowiązkowi szczepień –stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. Wskazał, że taki obowiązek mógłby objąć medyków, nauczycieli i służby mundurowe.- Te zmiany nie będą wprowadzane z dnia na dzień – zapewnił.

Minister w Polsat News był pytany, jakie działania planuje rząd, aby zachęcać osoby nieprzekonane do szczepień.

„To jest przede wszystkim kwestia wyboru Polaków, bo szczepienia są dobrowolne. Przygotowujemy rozwiązania, które może mam nadzieję troszeczkę bardziej zachęcą (do szczepień), ale z drugiej strony powoli myślimy jednak o obowiązku szczepień, szczególnie dla grup najbardziej narażonych, czyli przede wszystkim dla wszystkim medyków” – powiedział Niedzielski.

Jednocześnie zapewnił, że zmiany te nie będą wprowadzane „z dnia na dzień”. Minister mówił, że jego zdaniem obowiązkiem szczepień powinni być objęci medycy, nauczyciele i służby medyczne. Zdaniem ministra nie ma natomiast konieczności objęcia obowiązkiem szczepień pracowników handlu.

Nie mamy jeszcze potwierdzonej informacji, żeby omikron był obecny w Polsce – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

(PAP, JK)

Obowiązek szczepień dla niektórych grup? Minister zdrowia jest za