„Od chrześcijańskich nauczycieli zależy jutro naszej Ojczyzny”. Kolejna pielgrzymka na Jasną Górę z udziałem szefa MEiN

Minister Przemysław Czarnek wziął w weekend udział w 85. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Błogosławiona Natalia Tułasiewicz Patronką Nauczycieli Polskich”.

Jak czytamy na stronie MEiN „częścią pielgrzymki było sympozjum poświęcone bł. Natalii Tułasiewicz – nauczycielce, polonistce i poetce, beatyfikowanej w grupie 108 męczenników II wojny światowej, która w marcu tego roku została ogłoszona patronką polskich nauczycieli”

W tym roku kilka tysięcy nauczycieli i pedagogów usłyszało, że powinni kierować się mottem swej patronki bł. Natalii Tułasiewicz: – „Dla Boga nauczam i kształcę”

Jak podano w komunikacie resortu „szef MEiN dziękował nauczycielom za ich zaangażowanie i wskazywał, że postać bł. Natalii Tułasiewicz możne być inspiracją w ich codziennej pracy”.

Przypomnijmy, że 19 stycznia 2022 r. dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów bł. Natalia Tułasiewicz ustanowiona została patronką nauczycieli w Polsce.

Delegat KEP ds. duszpasterstwa nauczycieli bp Piotr Turzyński, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry podkreślał: – Jest olbrzymia potrzeba umocnienia chrześcijańskich nauczycieli, przypomnienia im o tym, że są ważni, kochani, potrzebni i że od nich zależy jutro naszej Ojczyzny, rodzin, że wielkość ich powołania jest w tym, że służą człowiekowi, zwłaszcza młodemu, by stawał się jeszcze bardziej człowiekiem.

Pielgrzymki polskich nauczycieli na Jasną Górę trwają nieprzerwanie od 1937 r.

(JK, GN)

Episkopat wskazał patronkę nauczycieli. To Natalia Tułasiewicz, polonistka zamordowana w obozie Ravensbrück