Od poniedziałku 7 września można składać wnioski do kolejnej edycji programu „Maluch plus”

W poniedziałek 7 września ruszył nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch plus”. W 2021 r. budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi wynosi 450 mln zł.

Maluch Plus to program dofinansowania samorządów oraz prywatnych firm chcących tworzyć nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych. W ramach programu samorządy mogą dostać nawet 33 tysiące złotych dopłaty do jednego miejsca opieki nad dzieckiem do trzeciego roku życia. Dopłata dla podmiotów niepublicznych to maksimum 10 tysięcy złotych.

„W tegorocznej edycji programu powstanie niemal 20,5 tys. miejsc opieki, a blisko 90 tys. istniejących już miejsc otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania” – czytamy w komunikacie MRPiPS.

Wnioski na Maluch Plus można składać od 7 września. Gminy mogą zrobić do 16 października, a prywatne przedsiębiorstwa do 6 listopada. Dokumenty można złożyć drogą papierową w Urzędzie Wojewódzkim lub przez platformę ePUAP. Dofinansowanie otrzymają wyłącznie zwycięzcy konkursu ofert organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przyszli beneficjenci będą zobowiązani do utrzymania miejsc opieki nad dziećmi przez pięć lat.

(JK, GN)

MRPiPS przypomina, że samorządy mogą składać wnioski w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”

Od 1 sierpnia można składać tradycyjne wnioski w programie “Dobry start”. We wrześniu rusza „Maluch plus” na 2021 rok