OGŁOSZENIE. Zostań filmowcem lub plakacistą i wygraj nagrody dla szkoły o wartości 15 000 zł!

Zapraszamy do udziału w nowym ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Zespoły składające się z uczniów klas I-VI, które przygotują najlepsze prace w kategorii, film lub plakat, otrzymają dla swojej szkoły nagrody o wartości 15 000 zł każda.

Konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” polega na przygotowaniu plakatu lub nakręceniu filmu zawierającego przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Każda praca i materiał wideo muszą zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu. Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy będą działać drużynowo. Aby wziąć udział w rywalizacji o nagrody, należy zebrać zespół od 5 do 30 osób.

To, co wyróżnia ten konkurs od innych tego typu inicjatyw skierowanych do szkół, jest z jednej strony możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, a z drugiej – wygranie cennych nagród. Zespół, który przygotuje najlepszy plakat, wygra sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 000 zł. Plakat zostanie również zaprezentowany podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w czerwcu tego roku. Natomiast zespół, który stworzy najlepszy film, otrzyma sprzęt multimedialny o wartości 15 000 zł. Zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas pokazu wideomappingu 3D wyświetlonego w czasie czerwcowego wydarzenia.

W obu kategoriach zostaną wybrane po trzy wyróżnienia. Każda z wyróżnionych szkół wygra sprzęt sportowy albo materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego o wartości 5000 zł. Wszystkie wyróżnione prace zostaną także pokazane w ramach specjalnej wystawy podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w zakładce Konkurs – Akcja Bezpieczeństwo. Każda szkoła może wysłać dowolną liczbę prac, pod warunkiem że wszystkie prace wykonane będą przez zespoły składające się z innej grupy uczniów. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 5 kwietnia do godziny 11:59.

Więcej informacji na temat konkursu „Akcja Bezpieczeństwo” oraz innych inicjatyw organizowanych w ramach Kampanii Kolejowe ABC II można uzyskać na profilach społecznościowych:

Instagram: @kolejowe_abc/

Facebook: @kampania.kolejowe.abc/

Tiktok: @kolejowe.abc

Youtube: www.youtube.com/channel/UCODe4LvyEAoB3MSiJTKC0vg

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.