Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie prowadzi lekcje prawa online

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie („OIRP w Warszawie”) prowadzi lekcje z prawa w sieci. Zajęcia organizowane są z różną częstotliwością, w zależności od możliwości szkół.

„Otrząsnęliśmy się po pierwszym szoku związanym z zamknięciem szkół – mówi Magdalena Bartosiewicz, koordynator ds. edukacji prawnej przy OIRP w Warszawie.  –  Mamy świadomość tego, że nikt nie jest w stanie powiedzieć teraz, do kiedy taka sytuacja się utrzyma. Musieliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce, w szczególności w szkołach, z którymi współpracujemy na stałe. Bardzo zależy nam na tym, żeby nie utracić możliwości prowadzenia spotkań  z młodzieżą i przekazywania im wiedzy prawnej, także w tym czasie – dodała.

„W ciągu ostatnich kilku lat OIRP w Warszawie podjęła szereg działań mających na celu realizację powyższej idei, w tym między innymi poprzez organizację zajęć szkolnych dedykowanych dzieciom i młodzieży z Warszawy oraz okolic. Za zgodą i we współpracy z dyrekcją ponad 30 warszawskich szkół grupa radców prawnych przeprowadziła zajęcia o tematyce prawnej dla uczniów klas podstawowych oraz ponadpodstawowych. W samym roku 2019 radcowie prawni zrealizowali ponad 270 godzin lekcyjnych” – czytamy na stronie OIRP w Warszawie.

Przedstawicieli wszystkich szkół zainteresowanych zorganizowaniem dla uczniów spotkań online o tematyce prawnej, OIRP w Warszawie zaprasza do bezpośredniego kontaktu z Koordynator ds. edukacji prawnej Magdaleną Bartosiewicz via e-mail: magdalena.bartosiewicz@oirpwarszawa.pl

Więcej można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Tydzień Konstytucyjny: 500 szkół, 37 tys. uczniów. Mec. Gregorczyk-Abram: uczniowie poznają swoje prawa