Omikron paraliżuje szkoły w Wielkiej Brytanii. Rząd wzywa na pomoc emerytowanych nauczycieli

Brytyjski rząd apeluje, aby emerytowani nauczyciele oraz byli nauczyciele, którzy zmienili zawód, zgłosili się do pracy w szkołach, którym na początku 2022 roku grozi brak kadry, w związku z szerzeniem się wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

Minister edukacji, Nadhim Zahawi prosi, by emerytowani nauczyciele i nauczyciele, którzy podjęli inną pracę zawodową, pomogli wypełnić luki kadrowe w szkołach, tak aby po nowym roku szkoły mogły nadal uczyć stacjonarnie.

Wcześniej minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid nie wykluczył, że z powodu nowej, szybko rozprzestrzeniającej się mutacji koronawirusa Omikron wkrótce trzeba będzie zamknąć szkoły, a uczniów skierować na zdalne nauczanie. Wszystko zależy od tempa, w jakim Brytyjczycy zaszczepią się trzecią dawką. Jeśli tego nie zrobią, tamtejszą ochronę zdrowia już pod koniec miesiąca czeka załamanie

Szerzenie się w Wielkiej Brytanii wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 sprawia, że istnieją obawy, iż duża liczba nauczycieli będzie musiała poddać się izolacji w związku z zakażeniem, co może zagrozić prowadzeniu stacjonarnych zajęć przez szkoły.

Od poniedziałku nauczyciele, którzy z różnych powodów nie pracują obecnie w zawodzie, mogą zgłaszać się, za pośrednictwem specjalnej strony, do pomocy w szkołach. Rząd podkreśla, że nawet gotowość do pracy w szkole przez jeden dzień w tygodniu może pomóc w utrzymaniu nauki stacjonarnej.

Już 12 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu nowego wariantu koronawirusa, Omikron, a liczba tych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 104 – poinformował w poniedziałek zastępca premiera Dominic Raab.

(JK, GN)

Ankieta Głosu. Zapraszamy do głosowania:

Żegnamy 2021 r. - kolejny bardzo trudny dla nas wszystkich. Nauczycielu, co było Twoim zdaniem, najgorsze, najtrudniejsze w mijającym roku dla edukacji? (można wybrać 2 odpowiedzi)

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Omicron zamknie szkoły w Wielkiej Brytanii?