Opole: Koronawirus w szkole podstawowej. Zakażony nauczyciel, 23 uczniów na kwarantannie

Rzeczniczka opolskiego ratusza, poinformowała, że w podlegającej miastu Opole Szkole Podstawowej nr 33 ujawniono zakażenie koronawirusem u jednego z nauczycieli. – Sanepid zdecydował, że 23 uczniów klasy trzeciej na kwarantannie przebywać będzie do 24 maja. W ciągu ostatniego tygodnia to drugi przypadek zakażenia koronawirusem w szkole podstawowej” – podała Katarzyna Oborska-Marciniak. Nie wiadomo, czy nauczyciel był zaszczepiony.

W ubiegłym tygodniu zakażenie koronawirusem potwierdzono u ucznia szkoły podstawowej nr 14 w Opolu. Sanepid skierował na kwarantannę 18 uczniów oraz dwie nauczycielki. Wszyscy mogli już wrócić do szkoły, ponieważ kwarantanna zakończyła się 17 maja.

Na początku maja do zakażenia doszło też w jednej z poznańskich szkół podstawowych oraz w szkole w Jaworznie. Zakażenia dotyczyły jednak uczniów, a nie nauczyciela.

Pierwsze przypadki koronawirusa po otwarciu szkół. „Zakażenia są wykrywane przede wszystkim u dzieci”

Test potwierdził też zakażenie koronawirusem u poznańskiego maturzysty z VIII Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła musiała zorganizować specjalny tryb pisania egzaminów przez osoby, z którymi miał kontakt.

(PAP, JK)

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat

Czarnek: Wszystko idzie w tym kierunku, by uczniowie mogli w wakacje zaszczepić się przeciw COVID-19