OPZZ zaprasza na webinarium na temat sytuacji kobiet w dobie pandemii oraz wyzwań dla pracowników i związków

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zaprasza na webinarium „Sytuacja kobiet w dobie pandemii COVID-19. Wyzwania dla pracowników, pracownic i związków zawodowych w Polsce”. Webinarium odbędzi9e się we wtorek 16 lutego w godzinach 16: 30 – 18. Jedną z prelegentek będzie Aneta Trojanowska, prezes Rady Uczelnianej Związku Nauczycielstwa Polskiego na Uniwersytecie Śląskim, wiceprezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, członkini Komisji Kobiet OPZZ.

Celem debaty jest dyskusja o sytuacji kobiet w czasie pandemii i co w tej kwestii może się zmienić po pandemii.

„W szczególności porozmawiamy o tym, co pandemia uwypukliła, jeśli chodzi o sytuację kobiet na rynku pracy (wpływ feminizacji zawodów, łączenie życia zawodowego z osobistym w kontekście tradycyjnego modelu rodziny) oraz jak będzie przedstawiać się sytuacja po pandemii, co można zmienić i jaką rolę mogą odgrywać związki zawodowe?” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Moderatorkami webinarium będą: dr hab. Julia Kubisa, pracowniczka naukowa w Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka ds. równouprawnienia na Uniwersytecie Warszawskim; autorka wielu publikacji naukowych i tekstów publicystycznych dotyczących stosunków pracy, także w perspektywie płci oraz Aneta Trojanowska, prezes Rady Uczelnianej Związku Nauczycielstwa Polskiego na Uniwersytecie Śląskim, wiceprezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, członkini Komisji Kobiet OPZZ.

Więcej na temat wydarzenia można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

OPZZ rusza z akcją kontroli warunków pracy i płacy w czasie pandemii COVID-19