PAH przygotowała poradnik dla nauczycieli i nauczycielek jak postępować, kiedy z dziećmi dzieje się coś niepokojącego

„Pierwszy dzwonek” to tytuł poradnika dla nauczycieli i nauczycielek, który ma na celu wsparcie kadry szkolnej w rozpoznawaniu sygnałów i reagowaniu na problemy psychospołeczne dzieci i młodzieży. Przygotowała go Polska Akcja Humanitarna.

PAH podkreśla, że poradnik przeznaczony jest nie tylko dla nauczycieli, ale dla wszystkich dorosłych, którzy chcą wiedzieć, jak postępować, kiedy z dziećmi dzieje się coś niepokojącego.

Jak poinformowano poradnik powstał na podstawie doświadczeń nauczycieli w relacjach z uczniami.  Jego autorką jest Karolina Isio-Kurpińska, psychoterapeutka, przez większość życia zawodowego związana z oświatą, edukatorka prowadząca szkolenia dla rad pedagogicznych w całej Polsce z zakresu metodyki oraz psychologicznych aspektów nauczania: motywacji, pracy z uczniem trudnym, komunikacji z rodzicami i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

„W poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące właściwych sposobów reagowania na problemy psychospołeczne dzieci i młodzieży. Jak działać i do kogo zwrócić się o pomoc?” – wskazują autorzy. „Wyzwania współczesności, z jakimi zmagają się pedagodzy, rodzice i oczywiście sama młodzież, wymagają od nas empatii. Pomocnik jest próbą ujęcia rzeczywistości, szkolnej codzienności i zachowań dzieci w szerszym kontekście” – podkreślono.

Pomocnik znajduje się tutaj

(GN)

Zbliża się koniec roku szkolnego. PAH zachęca do udziału w akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc