Pekin skontroluje uczniów przy pomocy bransoletek

Władze w Pekinie zamierzają kontrolować uczniów za pomocą specjalnych bransoletek mierzących m.in. temperaturę – poinformowała stacja CNN powołując się na pekiński dziennik „Beijing Daily”

Chińskie władze wprowadzają inteligentne bransoletki, które zmierzą m.in. zmierzą temperaturę ciała uczniów wracających do szkół w Pekinie. Stolica Chin zaczęła otwierać placówki oświatowe w ramach luzowania obostrzeń po pandemii koronawirusa.

Bransoletki mają specjalny czujnik monitorujący w czasie rzeczywistym temperaturę ciała uczniów. W razie anomalii, bransoletka wyśle ostrzeżenie. Jak zapewniają chińskie władze, urządzenie ma umożliwić kontrolę temperatury u uczniów bez przeszkadzania im w nauce i umożliwić koncentrację na nauce oraz przygotowaniu do egzaminów.

Stan zdrowia uczniów będą monitorowali nauczyciele przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfona i z wykorzystaniem bluetooth. Dane o zdrowiu młodych ludzi będzie też można udostępnić rodzicom, a także władzom miejskim i władzom dystryktów.

Projekt ma ruszyć w szkołach w pięciu dystryktach Pekinu wśród uczniów szkół gimnazjalnych.

(PS, GN)