Pierwsza dama rozmawiała z uczniami o przebiegu próbnej matury. W sieci zawrzało

„Agata Kornhauser-Duda rozmawiała w czwartek z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki, którzy czas pandemii spędzają w internacie. Tematami spotkania on-line były przede wszystkim próbne matury, nauka zdalna i sposoby radzenia sobie z powszechną izolacją” – czytamy na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy. Internauci wytknęli szybko, że choć spotkanie odbywało się na odległość, to kilkudziesięciu uczniów zgromadzono w jednym miejscu wbrew zaleceniem dotyczącym walki z koronawirusem.

Jak napisano na stronie prezydent.pl do liceum uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia z byłych republik ZSRR, spośród których ponad 210 uczniów przyjechało do Warszawy ze Wschodu.

„Dzisiaj mówili o przebiegu próbnej matury z języka polskiego, zagadnieniach sprawiających trudność wszystkim maturzystom i specyfice nauki on-line. Uczniowie podkreślali, że pomimo nietypowej formy kształcenia w czasie trwającej pandemii koronawirusa nauka przebiega systematycznie i sprawnie. Młodzież mówiła o otrzymywanym od pedagogów wsparciu, nauce zdalnej oraz samodzielnej pracy” – czytamy.

Pierwsza dama, jak relacjonują służby prasowe prezydenta, przyznała, że bardzo się cieszy, że uczniowie, którzy pozostali w warszawskim internacie czują się dobrze i są bezpieczni. Pytała też o sposoby spędzania czasu wolnego w placówce, rozrywki licealistów i sytuację ich najbliższych mieszkających przede wszystkim na Ukrainie, Białorusi, w Rosji, Kazachstanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie, Mołdawii, Armenii i Gruzji.

Opowiedziała również, jak poinformowano, młodzieży o pracy zdalnej w Kancelarii Prezydenta RP i o własnych aktywnościach.

Nauczyciele odpowiadają na apel pierwszej damy w sprawie lekcji online. „Pani Agato, niech przykład idzie z góry!”

„Małżonka Prezydenta życzyła młodzieży, ich opiekunom i rodzinom wiele zdrowia, sił, wytrwałości i pogody ducha w najbliższych dniach i tygodniach” – czytamy.

Informacja o najnowszej aktywności Agaty Kornhauser Dudy spotkała się z krytyką w sieci, bo jedno ze zdjęć licealistów, z którymi rozmawiała przedstawia grupę około 30 osób stłoczonych w jednym pomieszczeniu. Czyli wbrew zaleceniom związanym z epidemią koronawirusa.

Pełna informacja o spotkaniu pierwszej damy z licealistami znajduje się tutaj.

(JK, GN)

Fot: prezydent.pl

Agata Kornhauser-Duda zachęca do nauczania online. „Mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas”