Po spotkaniu z szefem MEN. ZNP: „90 minut merytorycznej dyskusji”

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaproponował ZNP powrót do rozmów w ramach zespołu ds. spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Związek wyraził wstępne zainteresowanie taką formą dialogu, ale według ZNP warto wcześniej określić plan pracy zespołu.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz w rozmowie z „Głosem Nauczycielskim” powiedział, że atmosfera spotkania z kierownictwem MEN była dobra, a z ust ministra Piontkowskiego padły zapowiedzi, które „dobrze rokują  na przyszłość”.

Spotkanie MEN-ZNP. Sławomir Broniarz: niektóre wypowiedzi ministra dobrze rokują

Rozmowy trwały 90 minut i zakończyły się wspólną konferencją prasową. ­– Umówiliśmy się także ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, tak jak wczoraj z „Solidarnością” na wznowienie prac zespołu samorządowo-związkowo-rządowego. (…) Ustaliliśmy wstępnie, że odbędzie się to w drugiej połowie sierpnia – przekazał szef MEN.

Minister Piontkowski zapowiedział, że m.in. „przypomniane zostaną propozycje, które związki już składały”. – Będziemy starali się, tam gdzie to możliwe wypracować wspólne rozwiązania, tam, gdzie będziemy się różnili, pokazać to formułując protokół rozbieżności – stwierdził.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz zaznaczył na konferencji, że spotkanie z ministrem Piontkowskim zasadniczo różniło się od rozmów z jego poprzedniczką Anną Zalewską. To, że spotkanie trwało tylko 90 min., dowodzi tego, że było bardzo merytoryczne, rzeczowe, konkretne i nie było tutaj nadmiernej frazeologii i różnego rodzaju popisów ze strony szefa resortu, jak mieliśmy do czynienia poprzednio. To dobrze rokuje – podkreślił.

Relację ze wspólnej konferencji ministra Piontkowskiego i kierownictwa ZNP można obejrzeć tutaj.

Opublikowany przez ZNP Piątek, 28 czerwca 2019

(JK, ZNP)