Pogoda: Zima daje się we znaki nie tylko w Polsce. Pierwsze szkoły zamknięte

Są pierwsze decyzje o odwołaniu lekcji w szkołach z powodu trudnych warunków pogodowych. We wtorek w powiecie szczecinieckim (woj. zachodniopomorskie) część lekcji stacjonarnych w klasach I-III została odwołana lub odbywała się online. Ale nie tylko w Polsce silne śnieżyce i mróz odbiły się na funkcjonowaniu placówek oświatowych. BBC donosi, że niektóre szkoły w południowo-wschodniej Anglii oraz Lincolnshire zostały zamknięte z powodu pogody.

Wtorkowe zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej odwołała dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Białym Borze. O decyzji poinformowała 8 lutego na szkolnym Facebooku.

 

Ponadto ze względu na niekursowanie autobusów o pozostanie w domach poproszeni zostali uczniowie starszych klas, którzy do szkoły przyjeżdżają na zdalne lekcje.

Jak podała PAP zajęcia w opiece przedszkolnej i klasach I-III zawiesiła we wtorek Szkoła Podstawowa w Drzonowie. Te dla przedszkolaków odwołała Szkoła Podstawowa w Parsęcku. Natomiast dla uczniów zorganizowała je online.

Zgodnie z prawem zajęcia w szkołach mogą być zawieszone między innymi z powodu warunków atmosferycznych uniemożliwiających dotarcie uczniów do szkoły. Mogą to być np. silne mrozy lub awaria instalacji grzewczej w budynku.

Ale nie tylko w Polsce silne śnieżyce i mróz odbiły się na funkcjonowaniu placówek oświatowych. BBC donosi, że niektóre szkoły w południowo-wschodniej Anglii oraz Lincolnshire zostały zamknięte z powodu pogody. Zamykane są także punkty szczepień przeciwko COVID-19.

Zima paraliżuje niemal całą Europę. Holandia i Wielka Brytania zagrożone są orkanem Darcy. Nad Niemcami przechodzi niż Tristan, który wywołuje mrozy i zawieje śniegowe. Francuzi walczą na dodatek z powodziami.

(JK, GN)

Fot: gov.pl

Nie wszyscy uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół. W niektórych miejscach na przeszkodzie stanął COVID-19 i siarczysty mróz