#PomagamUkrainie.gov.pl. Rząd przygotował platformę do koordynacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy

„Rosyjska agresja na Ukrainę wywołuje kryzys humanitarny, z jakim nie mieliśmy do czynienia w naszej części Europy od czasów II wojny światowej. Miliony Polaków odpowiedziało gotowością do niesienia pomocy uchodźcom i Ukraińcom, którzy zostali w swojej ojczyźnie. Aby wsparcie było celowe i efektywne powinno być skoordynowane. Dlatego powstała – przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów – platforma PomagamUkrainie.gov.pl” – czytamy m.in. w komunikacie dla mediów

Portal jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych w formie działaniach pomocowych. Przygotowana zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim platforma PomagamUkrainie.gov.pl umożliwia uchodźcom wyszukanie praktycznych informacji o dostępnym wsparciu. Natomiast Polacy, a także polskie samorządy, organizacje pozarządowe i firmy, mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji.

„To ważne ułatwienie w dotarciu z informacją oraz adresowaniu pomocy odpowiadającej na konkretne potrzeby uchodźców. Każda pomoc ma bowiem znaczenie, a potrzebujących wciąż przybywa. Dlatego już teraz warto wypełnić formularz i zgłosić swoje działania na https://PomagamUkrainie.gov.pl” – podkreślono.

(GN)

Fala pomocy dla Ukrainy. Szkoły i przedszkola wyrażają solidarność i angażują się w akcje niesienia pomocy

Okręg Małopolski ZNP uruchamia akcję pomocy Ukrainie. „W pierwszym rzędzie chcemy ją ofiarować nauczycielom”