Posłanki KO ujawniły listę ekspertów MEiN, którzy stoją za podstawą z nowego przedmiotu „Historia i teraźniejszość”

Kto odpowiada za opracowanie podstawy programowej z nowego przedmiotu „Historia i teraźniejszość”?  „Wśród ekspertów MEiN znaleźli się radni PiS, kandydaci na radnych, politycy PiS, żona senatora Żaryna, obrońcy Bąkiewicza, eksperci TVP, członkowie komitetu honorowego Lecha Kaczyńskiego” – wymienia na Twitterze posłanka PO Kinga Gajewska.

Posłanki Koalicji Obywatelskiej przeprowadziły kontrolę w ministerstwie edukacji i nauki i ustaliły kim są eksperci, którzy tworzą podstawę programową nowego przedmiotu i przy okazji pracują nad zmianami podstaw z historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Wśród ekspertów MEiN znaleźli się Grzegorz Kucharczyk,  Robert Derewenda (lubelski radny PiS), Małgorzata Żaryn (żona senatora PiS),  Paweł Mielcarek (publicysta religijny),  Mieczysław Ryba (wiceprzewodniczący sejmiku lubelskiego z ramienia PiS), dr Wojciech Muszyński (pracownik naukowy IPN).

Krystyna Szumilas, Katarzyna Lubnauer i Kinga Gajewska przestrzegały na konferencji prasowej że program nowego przedmiotu szkolnego „Historia i teraźniejszość” napiszą związani z PiS eksperci MEiN, którzy dali się już poznać jako osoby o poglądach skrajnych, wyznaniowych, antyunijnych, czy zwolennicy uchwał samorządowych „przeciwko ideologii LGBT”.

Przypomnijmy, że nowy przedmiot ma wejść do siatki godzin lekcyjnych w szkołach średnich od 1 września 2022 roku.

(JK, GN)

Fot: Platforma Obywatelska/Twitter

Czarnek o nowym przedmiocie „Historia i teraźniejszość”. „Co najmniej po godzinie tygodniowo w pierwszej i drugiej klasie”

„Historia i teraźniejszość”. Tak ma się nazywać nowy przedmiot w szkołach średnich