Premier Morawiecki: 80 proc. placówek oświatowych pracuje zdalnie

Według premiera Mateusza Morawieckiego prawie 80 proc. placówek oświatowych korzysta już z możliwości zdalnego zlecania zajęć oraz sprawdzania wiedzy uczniów. Podkreślił, że w obecnej sytuacji jest to bardzo dobre rozwiązanie. Podziękował także wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy są otwarci na tego typu tryb nauczania.

Premier podsumował kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie odbyło się z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

– Znajdujemy ścieżki do realizacji pewnych funkcji publicznych, społecznych i gospodarczych, które są bezpieczne i podtrzymują izolację w państwie – to bardzo ważne i świadczy o zdolności naszego społeczeństwa do absorpcji tych trudnych zmian – ocenił Morawiecki.

Wcześniej szef MEN Dariusz Piontkowski poinformował, że od przyszłego tygodnia planowane jest rozpoczęcie systematycznej zdalnej nauki w szkołach. Zapowiedział wydanie rozporządzenia w tej sprawie.

Decyzja w sprawie ewentualnego przedłużenia zamknięcia szkół zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia lub w weekend.

Komunikat premiera można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: KPRM/flickr

Sławomir Broniarz: Zdalne nauczanie nie może pominąć żadnego ucznia

 

Co z dziećmi, które nie mają komputerów? ZNP interweniuje w sprawie zdalnego kształcenia

 

Przerwa w szkołach zakończy się dopiero po Wielkanocy? Szef MEN: Bardzo prawdopodobne, że tak będzie