Premier Morawiecki: Reforma edukacji jest na zakręcie

Wiem, że wchodzimy teraz w ten moment, gdy reforma szkolnictwa jest na pewnym zakręcie, jest pewien sprawdzian tej reformy – ocenił premier Mateusz Morawiecki podczas wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie. Wyraził jednocześnie wiarę, że “wszystko pójdzie dobrze”. Dodał, że “trzeba dać czas, żeby się to wszystko ułożyło”.

– To jest trochę tak jak z nowym uczniem, który pojawia się w szkole. Po paru tygodniach okazuje się, że to całkiem fajny gość (…) Przekonamy się za kilka miesięcy, że reforma szkolnictwa będzie dobrze służyła uczniom – uspokajał Morawiecki.

Szef rządu apelował do uczniów by pamiętali, że „to szkoła jest tym podstawowym miejscem, gdzie rodzi się wiedza”. – Tak jak Google nie zastąpi wam wiedzy, nauczyciela, tak Facebook nie zastąpi wam przyjaciół, koleżanek, kolegów, których poznajecie w szkole – stwierdził Morawiecki.

Premier z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zmieścił na Facebooku archiwalne zdjęcie swojej klasy ze szkoły podstawowej. “Pamiętam, że dla mnie początek roku szkolnego zawsze był bardzo pozytywnym momentem, bo w szkole miałem wielu przyjaciół, a także, jak się później okazało, Miłość mojego życia” – napisał szef rządu na Facebooku.

Dla wszystkich Uczennic i Uczniów szkół podstawowych i średnich dzisiaj wielki dzień: wróciliście z wakacji wypoczęci i…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 2 września 2019

 

Film z wystąpienia premiera Morawieckiego w szkole w Pruszkowie można obejrzeć tutaj:

(JK, GN)

Fot: Krystian Maj / KPRM