Prezes ZNP apeluje o wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty (wideo)

W polskiej szkole nie brakuje solidarności! Brakuje pieniędzy, nauczycieli i dobrych rozwiązań prawnych. Dlatego potrzebne jest pilne zwiększenie subwencji oświatowej na rok 2022! Wnioskujemy także o wzrost wynagrodzeń nauczycieli. Jako nauczyciele i nauczycielki jesteśmy całym sercem z naszymi uczniami i uczennicami, ale system oświaty jest dramatycznie niedofinansowany, co negatywnie odbija się na warunkach nauki i pracy – mówi m.in. Sławomir Broniarz, prezes ZNP na filmiku opublikowanym na stronie ZNP.

„Pracownicy szkół i placówek oświatowych aktywnie włączyli się w pomoc uchodźcom i otoczyli opieką dziesiątki tysięcy dzieci i uczniów. Nagłe zwiększenie liczby beneficjentów systemu oświaty nałożyło się na dotychczasowe poważne problemy polskiej szkoły i jej pracowników. Zwiększenie zadań  i obowiązków powinno następować równolegle ze zwiększeniem uposażenia pracowników” – podkreśla prezes ZNP.

– Oczekujemy gratyfikacji dla tysięcy polskich nauczycieli, którzy z ogromnym zaangażowaniem, z ogromnym poświęceniem, także kosztem własnego rodzinnego budżetu wspierają ukraińskich uczniów. I mają pełne prawo oczekiwać wzrostu wynagrodzeń co ZNP postuluje od co najmniej dwóch lat – wskazuje.

(GN)

Źródło: znp.edu.pl

ZNP: Szkoły potrzebują pieniędzy i wsparcia ze strony MEiN, aby skutecznie pomagać dzieciom z Ukrainy

ZNP do premiera i szefa MEiN: Konieczne pilne spotkanie na temat sytuacji w oświacie i wynagrodzeń nauczycieli