Prezes ZNP jednym z ambasadorów akcji „Głosuję na Polskę”. „Wszystko zaczyna się od edukacji”

„Szukajmy osób, które podejmą to – nie ukrywam – trudne wyzwanie tworzenia edukacji na miarę naszych oczekiwań, wyzwań i wartości” – apeluje prezes ZNP Sławomir Broniarz, który został jednym z ambasadorów akcji „Głosuję na Polskę” zainicjowanej przez „Protest z Wykrzyknikiem”.

O tej profrekwencyjnej akcji pisaliśmy tutaj:

„Protest z Wykrzyknikiem” inicjuje akcję „Głosuję na Polskę”

Według Sławomira Broniarza, to konfrontacja marzeń o dobrej szkole z rzeczywistością powinna być wystarczającym bodźcem, który zaprowadzi nas do urn wyborczych.

„Wszystko zaczyna się od edukacji i od dobrego nauczyciela, dlatego warto zastanowić się, kto w przyszłości będzie dbał o oświatę, rozumiał jej problemy i szukał najlepszych rozwiązań dla uczniów, rodziców i nauczycieli” – podkreślił prezes ZNP. Przypomniał, że w przeddzień nowego roku szkolnego podczas debaty edukacyjnej ZNP „Szkoła na szóstkę” pojawił się pomysł Deklaracji obywatelskiej „Szkoła, jakiej chcemy”.

Dziękujemy uczestnikom i uczestniczkom dzisiejszej debaty edukacyjnej #szkołana6, podczas której padło wiele ważnych…

Opublikowany przez ZNP Sobota, 31 sierpnia 2019

„Niestety, zmiany wprowadzone w ostatnim czasie w edukacji sprawiły, że dzisiaj nie rozmawiamy o jakości kształcenia, tylko sprawach bardzo przyziemnych: gdzie uczyć, bo brakuje sal i jak, bo brakuje nauczycieli. Dlatego szukajmy osób, które podejmą to – nie ukrywam – trudne wyzwanie tworzenia edukacji na miarę naszych oczekiwań, wyzwań i wartości” – zaznaczył.

Jak czytamy na stronie „Protest z Wykrzyknikiem” „Aambasadorami i Ambasadorkami akcji Głosuję na Polskę są uznane autorytety, osoby ważne i cenione przez różne grupy społeczne”.

Według Sławomira Broniarza, prezesa ZNP, ambasadora naszej akcji, to konfrontacja marzeń o dobrej szkole z…

Opublikowany przez Głosuję na Polskę Piątek, 13 września 2019

„Akcja Głosuję na Polskę w zamyśle autorów ma być wolna od partyjnej agitacji i oczekujemy, że wszyscy uszanują tę zasadę i będą jej przestrzegać. Główną osią akcji będą publikacje Ambasadorów i Ambasadorek – codziennie, zaczynając od 2 września, a kończąc na dniu wyborów, usłyszymy głos jednego z nich” – podkreślają pomysłodawcy.

Do tej pory do udziału w wyborach zachęcali m.in. Mariusz Szczygieł, prof. Szymon Malinowski, prof. Stanisław Obirek, zmarły kilka dni temu Bogusław Stanisławski, Grzegorz Kasdepke, Paweł Lęcki, Dorota Wellman, Ewa Siedlecka, Jarosław Pytlak, czy Ludwika i Henryk Wujcowie.

(JK, GN)