Prezes ZNP przyznał, że chorował na COVID-19. „Przeszedłem tę chorobę dosyć ciężko”

Cieszę się z powrotu do szkół klas 1-3, ale mam wiele obaw. Apeluję do rządu i ministra Michała Dworczyka o błyskawiczne szczepienie nauczycieli, którzy uzyskają ujemny wynik testu na obecność koronawirusa –powiedział Interii szef ZNP Sławomir Broniarz, który przyznał, że sam chorował na COVID-19. – Przeszedłem tę chorobę dosyć ciężko – wyjawił.

Prezes ZNP podkreślił, że powrót dzieci z klas 1-3 do szkół „jest zwiastunem normalności, za jaką tęsknimy”. – Cieszę się, ale mam wiele obaw. Widać wyraźnie brak synchronizacji między tym, co robią ministrowie Dworczyk, Niedzielski i Czarnek – powiedział Sławomir Broniarz.

– Rozpoczęliśmy testowanie 160 tys. nauczycieli. Ci nauczyciele, którzy otrzymają wyniki ujemne, powinni zostać natychmiast zaszczepieni. To jedyna droga. Apeluję do rządu i ministra Michała Dworczyka o błyskawiczne szczepienie nauczycieli z wynikami ujemnymi. Tylko wtedy oddalimy od siebie zagrożenie – powiedział prezes ZNP.

– Co będzie, jeśli za tydzień lub dwa w pokoju nauczycielskim spotkają się nauczyciele, z których dwóch będzie miało koronawirusa i zarażą wszystkich pozostałych? Cała ta skomplikowana procedura weźmie w łeb. Mówię to niestety z własnego doświadczenia. Zachorowałem na COVID-19 i przeszedłem tę chorobę dosyć ciężko. Na szczęście uniknąłem szpitala – wyjawił Sławomir Broniarz.

O przejściu COVID-19 prezes ZNP wspomina też w najnowszym numerze Głosu Nauczycielskiego (nr 1-2 z 6-13 stycznia 2021). „Wiem jak ciężka jest to choroba, dlatego nauczyciele powinni mieć możliwość ochrony w postaci szczepionki – wskazuje.

(JK, GN)

Jest decyzja: 18 stycznia do edukacji stacjonarnej wrócą klasy I-III

Izrael zaczyna szczepić nauczycieli