Prezydent powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda powołał w skład Rady Dialogu Społecznego nowych członków: Mariusza Kamińskiego – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Witolda Michałka – z ramienia Związku Pracodawców Business Centre Club.

– Bardzo się cieszę, że mimo tego, iż mamy teraz tę polityczną gorącą atmosferę kampanijną, bo wiadomo, jaka jest natura kampanii wyborczej, to Rada Dialogu Społecznego działa normalnie. Powołujemy w jej skład nowych członków – stwierdził prezydent.

– Bardzo serdecznie gratuluję tych nominacji i jestem przekonany, że wniesiecie panowie wartość dodaną w prace Rady Dialogu Społecznego i że wasz głos, który będziecie zabierali przy okazji różnych dyskusji będzie głosem ważnym i przynoszącym, mam nadzieję, te właśnie rozwiązania, które mogą zostać przez wszystkich w ramach Rady zaakceptowane – dodał.

RDS – jak akcentował prezydent – jest ważnym organem dialogu, gdzie dyskutują pracodawcy, pracownicy i przedstawiciele rządu. – Te dyskusje, czasem bardzo burzliwe, czasem nieprzynoszące od razu rozwiązania, bo to czasem są swoiste negocjacje, one jednak dają Polsce bardzo dużo dobrego – wskazał.

Kilka dni temu z apelem o lustrację w Radzie Dialogu Społecznego wystąpili dwaj jej wiceprzewodniczący – szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak. Do prezydenta Dudy zwrócili się o opinię prawną w tej sprawie. Na razie głowa państwa nie odniosła się publicznie do tego apelu. Pisaliśmy o tym tutaj:

O lustracji w RDS zdecyduje prezydent Duda. „Solidarność” naciska

Komunikat Kancelarii Prezydenta można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Fot: Igor Smirnow/KPRM