„Prosto z naszych małych serc”. Tak szkoły i uczniowie dziękowali pielęgniarkom i położnym w dniu ich święta

„Uczniowie klasy 3 ZSP w Rudnie dziękują pielęgniarkom, lekarzom i ratownikom medycznym za ich trud, poświęcenie i pomoc w tych trudnych czasach. Jesteście wielcy, dziękujemy !!! Kontynuując piękną akcję >>Kartka dla Medyka<< przesyłamy piękne podziękowania płynące prosto z naszych małych serc z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych” – czytamy w podziękowaniach, które trafiły też do redakcji Głosu. We wtorek uczniowie ze szkół w całej Polsce kierowali pod adresem pielęgniarek i położnych wiele ciepłych słów i myśli.

12 maja obchodziliśmy bowiem Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, bez których szpitale nie mogłyby normalnie funkcjonować. W obecnej sytuacji pielęgniarki są na „pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej wszystkim wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składamy…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczkowie Wtorek, 12 maja 2020

 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale uważanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa, która założyła pierwszą szkołę pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

Drogie Panie Pielęgniarki!Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki ❤️składamy Wam serdeczne podziękowania za pełną poświęcenia pracę.Życzymy zdrowia, uśmiechu, wszelkiej pomyślnościi spełnienia marzeń 🌺🌺🌺Mali Pacjenci, Nauczycielei Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 282 w Szpitalu „Niekłańska”.Utwór „Sto lat” gra była pacjentka Szpitala – Michalina🎵🎶🎵🎶

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 282 w Szpitalu Dziecięcym "Niekłańska" Poniedziałek, 11 maja 2020

 

„Dziękuję wszystkim pielęgniarkom i położnym, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów” – napisał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podziękowania zamieściło tez na twitterze MEN.

Każdego roku polskie uczelnie kończy ponad 5 tysięcy absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa.  Według danych OECD w Polsce na 1000 mieszkańców przypada tylko 5,2 pielęgniarki. Na czele rankingu znajduje się Dania – 16,5 pielęgniarki na jednego mieszkańca.

W poniedziałek wieczorem pojawiła się smutna informacja o śmierci trzeciej pielęgniarki w Polsce, która była zakażona koronawirusem.

(JK, GN)

Fot: ZSP w Rudnie

Akcja „Kartka dla Medyka” podbija sieć. Coraz więcej uczniów dziękuje w ten sposób służbie zdrowia za walkę z koronawirusem

„Jesteście tarczą”. Przedszkolaki z Krauszowa dziękują medykom