Przedszkola i żłobki w okresie ferii. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia słowa swojego szefa

Przedszkola i żłobki jednak będą otwarte – zapewniło Ministerstwo Zdrowia. Komunikat MZ to efekt nieprecyzyjnej wypowiedzi jego szefa Adama Niedzielskiego

Minister zdrowia ogłosił dziś wprowadzenie „kwarantanny narodowej” od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie zamknięte mają zostać dodatkowo m.in. hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. W Sylwestra mają natomiast obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się od godziny 19.00 31 grudnia do godziny 6.00 1 stycznia.

Rząd wprowadza “kwarantannę narodową”. Ferie w domu

Nauczycieli przedszkoli oraz rodziców najmłodszych dzieci poruszyła jednak inna zapowiedź. Gdy na konferencji prasowej padło pytanie o funkcjonowanie przedszkoli i żłobków w okresie ferii, Adam Niedzielski odparł: – Jeśli chodzi o przedszkola i żłobki, to wszystko jest na dotychczasowych zasadach, czyli zamknięte do 17 stycznia. Po 17 stycznia będziemy podejmowali decyzje, co się będzie działo dalej. Trudno dziś rysować scenariusze, co się będzie działo po 17 stycznia, bo odpowiedź na to pytanie udzielimy na początku roku.

Problem w tym, że zarówno przedszkola jak i żłobki obecnie nie są zamknięte. Nie wiadomo więc, czy placówki te miałyby funkcjonować “na dotychczasowych zasadach” (czyli pracować stacjonarnie), czy też wkrótce zostaną zamknięte.

Ministerstwo Zdrowia dziś wieczorem sprostowało wypowiedź swojego szefa.

„W związku z nieporozumieniem podczas konferencji prasowej dotyczącej obostrzeń obowiązujących od 28.12 wyjaśniamy, że przedszkola i żłobki nadal będą otwarte” – czytamy w komunikacie MZ.

(PS, GN)