Przemysław Czarnek powołał zespół doradczy. Kto sufluje ministrowi edukacji?

Zespół doradczy ministra edukacji i nauki tworzy czternaście osób reprezentujących różne dziedziny nauki, niektórzy są publicystami Radia Maryja, inni przewodniczą działającym na poszczególnych uczelniach: Akademickich Klubów Obywatelskich im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – podaje tokfm.pl. Na czele zespołu stanął prof. Waldemar Paruch, politolog, wykładowca UMCS w Lublinie.

Zespół, jak wynika z zarządzenia ministra edukacji i nauki, ma m.in. analizować stan wdrożenia rozwiązań prawnych związanych z reformą szkolnictwa wyższego i nauki wprowadzoną przez Jarosława Gowina. Ma też przedstawiać ministrowi własne rekomendacje w tym zakresie.

Na czele zespołu stanął prof. Waldemar Paruch, politolog, wykładowca UMCS w Lublinie. W jego skład weszli prof. Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubelskiego, wykładowca KUL, znany ze swoich licznych wystąpień w Radiu Maryja i TV Trwam; ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz, również publicysta Radia Maryja i TV Trwam, prof. Teresa Krasowska, wykładowca z Katedry Chóralistyki UMCS,; prof. Wojciech Gizicki, wykładowca KUL, socjolog i specjalista w zakresie nauk o bezpieczeństwie.

W gronie doradczym znalazł się też językoznawca, prof. Sambor Grucza z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Grzegorz Grzywaczewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – Katedra Zoologii i Ekologii Zwierząt czy prof. Stanisław Karpiński.

Pozostali członkowie zespołu ministra Przemysława Czarnka to: dr Jakub Koper, asystent społeczny posła Czarnka, jego współpracownik m.in. z czasów, gdy Przemysław Czarnek był wojewodą lubelskim. W zespole są jeszcze prof. Tomasz Kuczur z Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, prof. Marek Pietraś, politolog z UMCS w Lublinie, prof. Bolesław Pochopień z Politechniki Śląskiej, Artur Świergiel z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i chirurg, prof. Wojciech Lisik.

(JK, GN)

Źródło:tokfm.pl

Fot: wikipedia

Kadry: Roksana Tołwińska szefową departamentu odpowiedzialnego za podstawy programowe w MEN