Kadry: Roksana Tołwińska szefową departamentu odpowiedzialnego za podstawy programowe w MEN

Była kandydatka na radną z ramienia PiS Roksana Tołwińska pokieruje departamentem odpowiedzialnym za podstawy programowe w MEN. Zastąpi Alinę Sarnecką, odwołaną na początku kadencji ministra Przemysława Czarnka – podaje Interia.

Pierwszą decyzją nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka było odwołanie Aliny Sarneckiej, dyrektor departamentu Podręczników, Programów i Innowacji.

Czarnek już rządzi w MEiN. Zwolnił dyrektor odpowiedzialną za programy szkolne, co dalej?

„Trzeba świeżego spojrzenia na podstawy programowe. One są przede wszystkim zbyt obszerne, ale też trzeba przeglądu tych podstaw programowych w jakiejś perspektywie czasowej pod różnym kątem –deklarował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w radiowych „Sygnałach Dnia”. Wskazał też na pilny przegląd podręczników do języka polskiego, historii i WOS.

Jak przypomina Interia Roksana Tołwińska była do teju pory zastępczynią Sarneckiej. W 2014 roku kandydowała w wyborach samorządowych z ramienia PiS, ale nie uzyskała mandatu. Zastępcą Tołwińskiej w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji został Tomasz Kulasa. To również transfer wewnętrzny

(JK, GN)

Źródło: Interia

Kadry: Senator PiS Włodzimierz Bernacki nowym wiceministrem nauki

Dymisja w resorcie Czarnka

Machałek, Piontkowski i Kopeć zostają w MEN. Otrzymali oficjalne powołania