Przesłania od nauczycieli dla nauczycieli. Z okazji swojego święta grają, śpiewają, pozdrawiają się w różnych językach (wideo)

Nauczycielki i nauczyciele z całego świata z okazji Światowego Dnia Nauczyciela, który przypadał 5 października – a w Polsce z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzimy 14 października – śpiewają, grają, recytują własne wiersze, składają sobie życzenia w różnych językach. ZNP zebrał krótkie filmiki z takich występów na wirtualnej tablicy.

„Nasze koleżanki i nasi koledzy śpiewają, opowiadają o swojej pracy, recytują własne wiersze, wspominają nauczycieli, których zabrał Covid. Pozdrawiają nas w różnych językach, z Meksyku, Tajwanu, Zambii, Sudanu, Burkina Faso, Palestyny, Indii i wielu innych krajów.

Życzenia składają nam także przewodniczący międzynarodowych organizacji pracowniczych i naszej konfederacji, Międzynarodówki Edukacyjnej” – czytamy na stronie ZNP.

„ Jeśli macie chwilę w poczekalni, autobusie, na przerwie, posłuchajcie, obejrzyjcie krótkie nagrane przez nich filmy, wzruszające i dodające energii, uświadamiające różnorodność i jedność naszych nauczycielskich doświadczeń” – apeluje ZNP.

Więcej przesłań od nauczycieli i nauczycielek z Międzynarodówki Edukacyjnej można znaleźć pod linkiem: https://padlet.com/dobidniak/nx0t17y5h59sxa8i

(JK, GN)

Fot: YouTube/screen

W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku święto na całym świecie obchodzone jest pod hasłem: „Zawsze obecni”