W sobotę 27 września o godzinie 12:00 rozpocznie się przed budynkiem OPZZ przy ul. Kopernika 36/40 w Warszawie Ogólnopolski Marsz Niezadowolenia. „Bez ludzi pracy nie ma państwa! Wspólnie podnosimy głos, by zwrócić uwagę na to, jak są ignorowani i pomijani przez rządzących. Dlaczego to właśnie ci, którzy codziennie pracują na rzecz rozwoju kraju, zostają pominięci w procesach decyzyjnych i inwestycjach? Czas, by to zmienić!” – podkreśla centrala.
OPZZ domaga się:
>> Wyższych płac i ochrony miejsc pracy! Pracownicy zasługują na godne wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia.
>> Solidnych usług publicznych! Edukacja, ochrona zdrowia, administracja – wszystko to musi funkcjonować sprawnie i na najwyższym poziomie.
>> Sprawiedliwego Zielonego Ładu! Transformacja ekologiczna musi być sprawiedliwa. Zamiast likwidacji miejsc pracy, potrzebujemy rozwoju i nowych szans zawodowych.
>> Zrównoważonego transportu! Czas na inwestycje w transport publiczny, który służy wszystkim obywatelom!
>> Sprawnych sądów pracy! Sprawiedliwość musi działać teraz. Pracownicy zasługują na szybkie i sprawiedliwe rozstrzyganie swoich spraw.
>> Mieszkań dla pracowników, nie dla spekulantów! Mieszkania muszą być dostępne dla tych, którzy codziennie pracują na rozwój kraju.
>> Krótszego czasu pracy! Więcej czasu na życie, mniej wyzysku. Chcemy lepszej jakości życia, nie tylko pracy na pełnych obrotach.
>> Emerytur stażowych! Szacunek dla osób, które przez całe życie pracowały na dobro wspólne.
>> Bezpiecznej pracy, bezpiecznego życia! Każdy pracownik zasługuje na prawo do bezpiecznych warunków pracy i życia.
>> Etat zamiast śmieciówki! Koniec z niestabilnym zatrudnieniem i umowami śmieciowymi.
>> Dialogu społecznego jako obowiązku rządu! Dialog z pracownikami musi stać się priorytetem.
Już w tę sobotę spotykamy się na Ogólnopolskim Marszu Niezadowolenia, ale to nie wszystko! W ramach wydarzenia organizujemy wyjątkową akcję – Listy do RM.
Jak to działa?
➡️https://t.co/Mm1KB1A8Dn pic.twitter.com/gCG6tVKQe2— OPZZ (@OPZZcentrala) September 22, 2025
„To tylko część naszych postulatów. Czas wyrazić nasze niezadowolenie! Dość ignorowania ludzi pracy! Nie pozwólmy, by nasze głosy zostały zagłuszone. Razem jesteśmy silni – niech nasza obecność na marszu będzie jasnym sygnałem, że walczymy o nasze prawa, o naszą przyszłość! – wzywa OPZZ.
(GN)
Fot: OPZZ
OPZZ: 27 września w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Marsz Niezadowolenia