Przyznano nagrody im. Janusza Korczaka. Wśród laureatów Wanda Traczyk-Stawska, FDDS i Fundacja Orange

Wanda Traczyk-Stawska, s. Małgorzata Chmielewska, Krystyna Starczewska, Anja Rubik i jej Fundacja Sexed.pl, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Przemysław Staroń, Fundacja Orange, Fundacja „Cała Polska Czyta Dzieciom” i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – to tylko niektórzy laureaci i wyróżnieni przez Kapitułę Nagrody im. Janusza Korczaka. Nagrodę specjalną, za lata prac nad dorobkiem Korczaka, otrzymała Marta Ciesielska z działającego przy Muzeum Warszawy Korczakianum.

Akademia Janusza Korczaka ogłosiła laureatów nagrody im. Janusza Korczaka. Nagrodzono 12 wybitnych osobowości i instytucji, które działają zgodnie z filozofią „Starego Doktora”.

– Stawiamy przed Nagrodą trzy ważne cele. Pierwszy to zauważenie osób i organizacji lokalnych działających oddolnie w edukacji. Mamy w Polsce mnóstwo fantastycznych nauczycieli i instytucji, które zasługują na uznanie. Po drugie, integracja środowiska edukatorów społecznych. Chcemy, by częściej się spotykali i wymieniali doświadczenia. I po trzecie, upowszechnianie wartości i idei Korczaka i odczytywanie ich na nowo w XXI wieku – mówil prof. Mirosław Grewiński, rektor Uczelni Korczaka.

Uczelnia Korczaka jest jedną z najstarszych prywatnych uczelni w Polsce – w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie istnienia. Akademia Janusza Korczaka oraz Nagroda im. Janusza Korczaka są wieloletnimi projektami edukacyjno-rozwojowymi uczelni, które mają rozwijać wiedzę i praktykę nowoczesnej edukacji w duchu korczakowskim.

Pełna lista nagrodzonych tutaj.

(GN)

“Pan był dziś taki zły”. Przypominamy artykuł Janusza Korczaka z 1919 r. dla naszego czasopisma