Radni powiatu wyszkowskiego przegłosowali drastyczne oszczędności w SOSW. Nauczyciele protestują

Rada powiatu wyszkowskiego na wniosek starosty przegłosowała zmiany w regulaminie wynagradzania. – Nowy regulamin został uchwalony stosunkiem głosów 12 do 5 – poinformował Głos Paweł Befinger, prezes ogniska ZNP nr 8 w SOSW w Wyszkowie. – Nie zamierzamy jednak chować głowy w piasek – podkreślił.

Nauczyciele z Wyszkowa protestowali w trakcie obrad rady przeciwko cięciom w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. – Walczymy o szacunek i godność zawodu – deklarowali.

Rada Powiatu, w której większość mają Wspólnota Samorządowa oraz Prawo i Sprawiedliwość zdecydowała jednak, że od 1 września nauczycielskie dodatki za pracę w warunkach trudnych i uciążliwych zostaną znacząco obniżone. Przeciwko głosowali opozycyjni radni klubu PSL.

Według Macieja Wójcika, prezesa Oddziału ZNP w Wyszkowie treść nowego regulaminu wynagradzania nie jest do końca zgodna z obowiązującym prawem. Zapowiedział, że związki i nauczyciele będą odwoływać się do wojewody w tej sprawie.

– Nauczyciele szkolnictwa specjalnego stanowią 1/3 kadry pedagogicznej w powiecie wyszkowskim. Te koszty na utrzymanie oświaty nie odbiegają od kosztów ponoszonych przez inne samorządy. Jeśli są wyższe, to dlatego, że szkolnictwo specjalne w powiecie wyszkowskim jest na bardzo wysokim poziomie – zauważył.

Więcej o  burzliwym posiedzeniu Rady Powiatu w Wyszkowie można przeczytać na stronie regionalnego portalu tubawyszkowa.pl:

Większość w Radzie Powiatu zdecydowała, że od 1 września nauczycielskie dodatki za pracę w warunkach trudnych i…

Opublikowany przez Tuba Wyszkowa Środa, 24 czerwca 2020

 

(JK, GN)

Milczący protest nauczycieli w Wyszkowie. Nie godzą się na kolejne plany cięć w SOSW