RPD: Startuje całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci

Biuro Rzecznika Praw Dziecka poinformowało, że od poniedziałku dziecięcy telefon zaufania przy tym urzędzie będzie działał przez całą dobę.  Ze specjalistami można się kontaktować dzwoniąc pod numer 800-12-12-12 lub korzystając ze specjalnego czatu internetowego – darmowej poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży. „To działanie wspierające dzieci i młodzież w obliczu kryzysu systemu psychologicznej opieki zdrowotnej” – podało biuro rzecznika.

Biuro informuje, że uruchomienie całodobowego telefonu zaufania i czatu internetowego jest działaniem wspierającym dzieci i młodzież w obliczu kryzysu systemu psychologicznej opieki zdrowotnej.

„Ponad 600 tys. młodych ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy psychiatrycznej”. RPD zauważył wreszcie problem

Mikołaj Pawlak zwraca uwagę, że na efekty wdrażanej reformy opieki zdrowotnej, która ma wzmocnić pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla najmłodszych, trzeba będzie jeszcze poczekać, tymczasem pomoc ta jest konieczna już dzisiaj.

Stworzony w 2008 r. telefon zaufania przez lata funkcjonował w dni powszednie, a po godzinach urzędowych można było zostawić wiadomość, na którą eksperci odpowiadali kolejnego dnia roboczego.

Od 1 marca 2020 roku przez całą dobę działa też Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzony od 11 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

(JK, GN)

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę: Telefon zaufania 116 111 będzie działał przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Znalazły się środki na telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. „Dziękujemy za uruchomienie wielkiej machiny dobra”