RSZWiN ZNP na Forum Ekonomicznym w Karpaczu: „Jaka przyszłość nauk społecznych i humanistycznych?”

Aneta Trojanowska, wiceprezes Rady Szkolnictwa Wyższego i  Nauki ZNP wzięła udział w panelu pt. „Jaka przyszłość nauk społecznych i humanistycznych?” podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Powtórzyła w obecności wiceministra edukacji i nauki, Włodzimierza Bernackiego postulaty pracowników szkolnictwa wyższego i nauki.

 

 

Jaka przyszłość nauk społecznych i humanistycznych? – to temat panelu podczas, którego uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania o granice urynkowienia nauk społecznych i humanistycznych.  Prowadzącym dyskusję był dr Bartosz Rydliński, członek ZNP UW.

Jak czytamy na Faceboiku RSZWiN ZNP „kol. Trojanowska w swojej wypowiedzi zwracała uwagę, że poziom wynagrodzeń wszystkich pracowników uczelni wyższych jest na niebezpiecznie niskim poziomie, co wpływa na jakość prowadzonych badań oraz zajęć dydaktycznych”

Wiceprezes RSZWiN ZNP powtórzyła w obecności wiceministra edukacji i nauki, Włodzimierza Bernackiego postulaty pracowników szkolnictwa wyższego i nauki.

Przypomnijmy, że RSZWiN ZNP domaga się:

>> 17% wzrostu wynagrodzeń w 2022 roku dla wszystkich pracowników szkolnictwa wyższego i nauki.

>> podwyżki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora do wysokości trzykrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę

>> systemowego zwiększania nakładów finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę do poziomu 3% PKB.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to największa konferencja ekonomiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. W górskim kurorcie gości ponad 5 tys. uczestników z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Podczas Forum zaplanowano ponad 300 debat, szereg tematycznych konferencji i wydarzeń towarzyszących.

(JK, GN)

For: RSZWiN ZNP

Aneta Trojanowska: W sprawie wynagrodzeń zawsze byliśmy traktowani po macoszemu

RSZWiN ZNP o słowach Czarnka ws. podwyżek. „Nasza wspólnota akademicka jest zbulwersowana kłamstwem szefa MEiN”