Ruszyła 28. edycja Pol’and’Rock Festival. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „No war!”

W Broczynie koło Czaplinka na Pomorzu Zachodnim ruszyła 28. edycja Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem „No war!”. Jurek Owsiak podczas otwarcia wydarzenia wraz z tłumem oddał hołd obywatelom Ukrainy „naszym sąsiadom, którzy giną w nierównej walce”. Zabawa zakończy się w nocy z soboty na niedzielę.

Organizatorzy przewidują, że w tym roku może przybyć na imprezę ponad 50 tysięcy osób. Na Pol’and’Rock zagrają m.in. Clutch, Kwiat Jabłoni, Jinjer, Nova Twins, Opryszek, Sztywny Pal Azji, Ørganek, Wolf Alice, Tagada Jones, Voo Voo, Laura Cox, Kashell, Strachy na Lachy, Psy Wojny, Gutek, Blenders i Ferocious Dog. W sumie wystąpi ponad 40 wykonawców, którzy zagrają na dwóch scenach.

Owsiak przypomina także, że zaplanowano wiele spotkań z ciekawymi gośćmi w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.

Jerzy Owsiak zdecydował się na zorganizowanie imprezy na Pomorzu Zachodnim trzeci raz w historii i drugi rok z rzędu (rok temu impreza odbyła się na lotnisku Makowice-Płoty).

W Czaplinku pod hasłem „Wszyscy jesteście braćmi” odbywa się też 22. edycja Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. 130 ewangelizatorów pojawi się na polach Festiwalu Pol’and’Rock.

Więcej informacji o Pol’and’Rock na stronie festiwalu tutaj

(JK, GN)

Fot: polandrockfestival/Twitter

Trwają ostatnie przygotowania do 27. Pol’and’Rock Festival. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej