R. Terlecki: Nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty. Szef MEiN publikuje na Twitterze zaświadczenie o stanie słuchu

Nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak – powiedział szef parlamentarnego klubu PiS Ryszard Terlecki podczas konferencji prasowej w Sejmie. – Sprawa jest zamknięta – dodała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana w piątek w Radiu Zet o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. – To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, „konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone”.

– Rzeczywiście pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania – powiedział Ryszard Terlecki. – Pani kurator wycofała się ze swoich słów, zostało to też ocenione przez pana ministra i sprawa jest zamknięta – dodała Czerwińska.

Na profilu ministra Czarnka pojawiło się chwilę później zaświadczenie o stanie zdrowia. Skierował je do europosłanki Beaty Mazurek, która publicznie domagała się od ministra dymisji kuratorki Barbary Nowak i przynaglała go słowami: „Hej, Czarnek! Ty głuchy jesteś?”

(JK, GN)

Czarnek o odwołaniu kurator Nowak: To nie jest tylko decyzja ministra. Czynności trwają