Samorządowcy z Wielkopolski apelują do premiera Morawieckiego: „Odwołać egzamin ósmoklasisty”

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w liście do premiera Mateusza Morawieckiego domaga się, by w związku z pandemią koronawirusa odwołać egzamin ósmoklasisty. „Wyjątkowy czas wymaga podejmowania wyjątkowych rozwiązań” – argumentuje przewodniczący Stowarzyszenia Jacek Gursz.

„Uważamy, że w aktualnej sytuacji należałoby dokonać takiej zmiany prawa, która pozwoliłaby na przyjęcie w drodze rozporządzenia zasadę przeliczania na punkty ocen semestralnych uzyskanych w klasie ósmej (odzwierciedlających nabytą wiedzy i systematyczność pracy ucznia), w celu umożliwienia równie sprawnego i czytelnego jak dotąd procesu dostawania się do szkół ponadpodstawowych” – czytamy w liście samorządowców.

‼️ JESTEŚMY ZA ODWOŁANIEM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY ‼️W nawiązaniu do aktualnej sytuacji epidemicznej oraz najbliższych…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski Wtorek, 12 maja 2020

 

„Formułując swoją prośbę, kierujemy się tylko i wyłącznie dobrem uczniów kończących edukację podstawową. Wyjątkowy czas wymaga podejmowania wyjątkowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że w wypadku podjęcia odpowiednich kroków zastępczych, uda się również stworzyć tymczasowy system pozwalający na kontynuację edukacji młodych ludzi w systemie szkół ponadpodstawowych” – podkreślają.

Pełną treść listu można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Unia Metropolii Polskich: „W obecnej sytuacji bezpieczny powrót wszystkich uczniów do szkół wydaje się niemożliwy”

Badania dla nauczycieli i opiekunów

Nr 20-21/13-20 maja 2020