Senacka komisja nauki, sportu i edukacji wybrała swoje władze

Ukonstytuowały się władze senackiej komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Wiceszefami komisji zostali podczas jej ostatniego posiedzenia senatorowie Robert Dowhan (PO), Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (PO), Małgorzata Kopiczko (PiS) i Wojciech Konieczny (Lewica). Już wcześniej – 13 listopada – na szefa komisji wybrano Kazimierza Wiatra (PiS)

To już kolejna kadencja Wiatra na tym stanowisku. Senator Wiatr jest profesorem nauk technicznych, byłym przewodniczący Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i dyrektorem Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet w Krakowie, senatorem kilku kadencji. Jego oficjalny biogram można znaleźć tutaj. Pełny skład senackiej komisji nauki, sportu i edukacji można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że w połowie listopada poznaliśmy pełny skład władz komisji sejmowych. Przewodniczącą komisji edukacji została Mirosława Stachowiak-Różecka, była kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia. Stachowiak-Różecka jest z wykształcenia pedagogiem, zasiadała w komisji już w poprzedniej kadencji Sejmu.

Nazwiska wszystkich wybranych ostatnio wiceprzewodniczących komisji senackich można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: Senat/Twitter

Sejmowa komisja edukacji ma nowe władze