Sondaż. W jakiej formule powinno odbywać się nauczanie w szkołach?

Prawie 37 proc. respondentów  jest zdania, że w obecnej sytuacji nauczanie w szkołach podstawowych powinno się odbywać w trybie mieszanym, a 35 proc. badanych wskazuje, że nauczanie w szkołach średnich powinno przebiegać zdalnie – tak wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

W sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” ankietowanych spytano, w jakiej formule ich zdaniem powinno odbywać się nauczanie dzieci w szkołach podstawowych i średnich.

Prawie 37 proc. procent badanych uważa, że dzieci w podstawówkach powinny uczyć się w systemie mieszanym, czyli częściowo w domu, a częściowo w budynkach szkolnych. Za stacjonarnym nauczaniem opowiada się prawie 35 proc. badanych. Co istotne, tylko co czwarty uczestnik badania uważa, że uczniowie podstawówek powinni uczyć się tak jak na wiosnę – tylko zdalnie. 4 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Ponad 35 procent ankietowanych uważa, że uczniowie szkół średnich powinni kontynuować naukę w trybie zdalnym, czyli w domu za pośrednictwem Internetu. Nieco mniej, bo 31 proc. Polaków uważa, że młodzież powinna uczyć się w trybie stacjonarnym, a prawie 28 proc. ankietowanych jest za trybem mieszanym. Prawie 6 proc. pytanych nie ma zdania w tej sprawie.

Co ciekawe, najwięcej zwolenników nauki stacjonarnej jest wśród wyborców Konfederacji (42 proc.) i Andrzeja Dudy (44 proc.).

(JK, GN)

Źródło: rmf24. pl

Sondaże: MEN nie przygotował szkół do stacjonarnego nauczania; to dyrektorzy powinni decydować o zamknięciu placówek