Sosnówka: Koniec strajku okupacyjnego. Szkoła nie zostanie przeniesiona, uczniowie wrócili w poniedziałek do klas

Zakończył się strajk okupacyjny w szkole podstawowej w Sosnówce w powiecie jeleniogórskim. Od 1 września budynek szkoły okupowali rodzice, którzy nie chcieli się zgodzić na zamknięcie szkoły i przeniesienie nauki do oddalonego o kilka kilometrów Podgórzyna. Do sąsiedniej miejscowości miałoby dojeżdżać ponad 100 uczniów i przedszkolaków. Po kilku dniach strajku wójt wycofał się jednak ze swojej wcześniejszej decyzji.

Przypomnijmy, że 1 września rodzice dowiedzieli się, że szkoła w Sosnówce ma zostać przeniesiona do sąsiedniej miejscowości. Wójt nie zatwierdził nawet arkusza organizacyjnego na nowy rok szkolny.

O tym dniu będziemy opowiadać wnukom 😉 ZOSTAJEMY W NASZYM DOMU w SP w Sosnówce. Tu będziemy dalej zapisywać kolejne…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnówce Piątek, 4 września 2020

 

Mirosław Kalata powoływał się na opinię straży pożarnej, według której budynek nie spełniał norm przeciwpożarowych. Z tą argumentacją nie zgadzali się nauczyciele i rodzice uczniów, którzy twierdzili, że straż pożarna nie nakazała zamknięcia szkoły, a wójt szkołę próbował zamknąć już od roku.

Wspólne rozmowy dały pozytywny efekt i udało się wypracować kompromis. Dzieci mogą wrócić do Szkoła Podstawowa im. Marii…

Opublikowany przez Mirosława Kalatę – Wójta Gminego Podgórzyna Poniedziałek, 7 września 2020

 

W proteście przeciwko decyzji wójta zdesperowani rodzice uczniów rozpoczęli strajk okupacyjny. Po kilku dniach protest przyniósł efekty. Po spotkaniu z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem wójt cofnął swoją decyzję o zamknięciu szkoły. Oznacza to, że szkoła podstawowa i oddział przedszkolny pozostaną w Sosnówce.

(JK, GN)

Fot: Szkoła Podstawowa w Sosnówce/Facebook

Strajk okupacyjny w szkole w Sosnówce (woj. dolnośląskie). Na dzień przed początkiem roku szkolnego zamknięto podstawówkę