Sprawca pobicia nauczyciela z Wieliczki zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty

„W czwartek o godzinie 15:25, na terenie baru szybkiej obsługi na Dworcu Centralnym w Warszawie, został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna poszukiwany był w sprawie wtorkowego ataku na tle rasowym na obywatela Konga a także pobicia 45-letniego nauczyciela, mieszkańca Wieliczki, który stanął w obronie Afrykańczyka – poinformowała Małopolska Policja.

„W zlokalizowaniu sprawcy i zatrzymaniu go brali udział kryminalni z komendy powiatowej w Wieliczce, komendy wojewódzkiej w Krakowie, a także policjanci z komendy stołecznej i komisariatu kolejowego, którym dziękujemy za pomoc” – czytamy na Facebooku Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie.

Dziś o godzinie 15:25, na terenie baru szybkiej obsługi na Dworcu Centralnym w Warszawie, został zatrzymany 20-letni…

Opublikowany przez Małopolska Policja Czwartek, 16 lipca 2020

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 14 lipca po godz. 19 na przystanku przy ul. Krakowskiej. Marek Czerwiński,  nauczyciel w jednej z krakowskich szkół, który wracał do domu autobusem MPK, stanął w obronie obywatela Konga, do którego dwóch młodych mężczyzn kierowało obraźliwe, rasistowskie słowa. Agresja jednego z napastników przeniosła się na nauczyciela, został on dotkliwie pobity i potraktowany gazem pieprzowym. Policja zatrzymała w czwartek agresora, to mieszkaniec Krakowa w wieku 20 lat.

Oświadczenie w sprawie zajścia wydał także burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. „Pragnę wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec wszelkich przejawów przemocy, agresji i nienawiści na tle narodowościowym czy prześladowczym” – napisał.

OŚWIADCZENIEPragnę wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec wszelkich przejawów przemocy, agresji i nienawiści na tle…

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Czwartek, 16 lipca 2020

 

Na razie nie wiadomo jakie dokładnie zarzuty usłyszy 20-letni krakowianin, który dopuścił się rasistowskiego ataku i pobicia. Na pewno odpowie na pewno za pobicie, groźby karalne oraz nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.

(JK, GN)

Fot: Małopolska Policja

Nauczyciel z Wieliczki stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny, za co został pobity. Swoim uczniom dał lekcję tolerancji